Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ház öröklése. Ilyen esetben a...

Ház öröklése. Ilyen esetben a testvér alegközelebbi rokon?

Figyelt kérdés

Először is, leszögezem: Tudom, hogy csúnya dolog ilyenen vacilálni. Nem kívánom az illető halálát, de sajnos napokon belül be fog következni.


A nagynénémnek nincs rokona, csak édesapám(testvér) és én (unokahúg). Rákos megbetegedésben szenved, végstádiumban van. Mégegyszer mondom. Sosem kívánnám a halálát. Viszont most ténykétn beszélek a dologról. Amennyiben nem írt végrendeletet édesapám örökölné a házait? (1 lakás, 2 családi ház+van apukámmal egy közös ingatlana, tehát 3 ingatlan és az egyiknek a fele)


Tudom, hogy nem más halálán kell meggazdagodni és nem is kívántam neki soha. Csak mégis érdekel ha egyszer így kell történnie, mert ez 100 millió forint feletti összeg. Szerintem senkit se hagyna hidegen.


2021. aug. 13. 11:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Gyermektelen és a férje már évekkel ezelőtt elhunyt.
2021. aug. 13. 11:18
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Alapesetben elsö fokozatban a gyereke örökölne (gyerek nincs), ennek hiányában a szülei (feltételezhetöen nem élnek már), ez után az örökhagyó testvére(i) jönnek sorra.

EZek alapján tényleg édesapád a törvényes örökös (ha nincs végrendelet vagy egyéb rendelkezés, eltartási/örökösödési szerzzdés), te viszont nem örökölsz. (Akkor lehetnél csak örökös, ha édesapád már nem élne)


És tényleg ne legyenek rossz érzéseid, ezek mindenkiben felmerülnek, minden rosszindulat nélkül is.

2021. aug. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem. Én is úgy tudtam, hogy édesapám örökli. Viszont nem szerettem volna ha olyan távoli rokon kapná, aki rá se tojt, mi meg egész életében segíettünk neki, főleg a férje halála után. Nem emiatt, fogalmunk se volt róla, hogy beteg lesz. Csak jóérzésből.
2021. aug. 13. 11:25
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Igen, egyéb tartalmú végrendelet hiányában a testvér örököl.

Csak egy halk kérdés:

Milyen volt a viszony a testvérek között és ki ápolta szegényt?...mert lehet, hogy az a személy az általános örököse.

Ilyen esetben már nincs kötelesrész.

2021. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én és édesapám segítettük, ápoltuk úgymond, meg ha nem voltunk a közelben (hétvégén), egy bejáró ápoló járt hozzá, de neki fizetett, meg mi sokkal többet voltunk ott. Most már napok óta kórházban van, ott ápolják.:(
2021. aug. 13. 11:33
 6/11 A kérdező kommentje:

És edesanyám is rengeteget segített neki, rengeteg mindent elintézett. (ő orvos)

Persze, ő vérszerint nem rokon, így nem örököl, csak megemlítem.

2021. aug. 13. 11:35
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

#5-6

Akkor nincs mitől tartani, apukád fog örökölni.

2021. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Hasonló helyzetben voltunk mi is, csak mi apukám öccsétől örököltünk meg egy céget, aztán apukám meg akarta szüntetni, de mivel én nyitott voltam rá, így én viszem tovább. Lényegében egy nagy raktárhelység székesfehérváron ami önmagában 100milliós tétel, tele takarító képekkel a cég pedig szerződésben egy rakat multival, akiknél takarítunk.
2021. aug. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Őszintén? Én fogalmam sincs mit csinálnék vele. De ez apukám dolga lesz.

Viszont ha nekem lenne ennyi házam, biztos az egyikbe költöznéka többit kiadnám. (szegény nagynéném nem használta ki őket, csak álltak üresen)

2021. aug. 13. 12:31
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

A 2. és a 7. válaszolót lepontozták (ezek szerint engem is le fognak), pedig helyes a válaszuk.

Aki lepontozta őket - megindokolná?

2021. aug. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!