Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan fűtsek tűzhellyel és...

Hogyan fűtsek tűzhellyel és vízforralóval?

Figyelt kérdés

Adott egy házikó ami nincs jól szigetelve, ki van hülve, és nincs benne fűtés. A sütő nem működik, csak a főzőlap. Van még egy csudajó vízforraló ami eddig megbízhatóan működgetett. Lényegében ennyi van ami hőt tud teremteni a semmiből.

Fizikából sose voltam jó, légyszi ezért ne kövezzetek meg. Pillanatnyilag az egyik főzőlap megy üresben és próbál életben tartani. Ha mind a négyet bekapcsolom az lecsapja az áramot, kettő még talán biztonságosan működik. Kérdés, hogy ha forralok vizet és azt fazékban rádobom, és hagyom elforrni, az mennyivel gyorsítja a folyamatot, van-e értelme, valamint van-e bárkinek bármilyen egyéb mentő ötlete? Keddig kéne itt túlélnem...



2021. aug. 27. 21:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
keddig még nyár van, szépen betakarózol. Vagy veszel egy használt olajradiátort 1000 ft-ért, annyi pénzed csak van.
2021. aug. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Most azért még nincs annyira hideg. Egy sima takaró elég bőven, nem fogsz megfagyni.

Ha mi 2 kisgyerekkel is megvagyunk akiken egy nyári hálózsák van,akkor talán te is megleszel.

2021. aug. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Bocsi, Pesti panelből kerültem ide, 2 km a legközelebbi bolt, autóm még nincs, és a ház hónapok óta nem volt használva, a redőnyök is le voltak húzva, teljesen kihűlt. Hirtelen megilyedtem hogy mi lesz velem, de tény hogy kicsit talán túlreagálom.
2021. aug. 27. 21:32
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Felöltözöl rendesen, lefekvéskor meg betakaródzol.
2021. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A vízforraló tévút, ugyanis az energia jelentős része a víz elpárologtatására fordítódik.
2021. aug. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
a vizes ötlet még azért se jó mert ha tényleg hideg van akkor nyirkos is, maximum penésztelepet tudsz nevelni így, befűteni nem fogsz. hogy kerültél ilyen rossz helyzetbe amúgy?
2021. aug. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Diák vagyok, ez meg egy családi "nyaraló" ami évek óta nem volt használva és nincs túlzottan felszerelve. Otthon finoman fogalmazva nem valami jó a családi légkör, úgyhogy időnként elmenekülök ide. Hosszú távon ide is tervezek költözni, már össze van szedve hogy mit kell addigra megoldani és hogyan, autó projekt is folyamatban, és amikor nem itt vagyok akkor dolgozok. Szóval nincs nagy vész, jó lesz ez.

A válaszokat meg köszönöm, már megnyugodtam és nem rettegek a fagyhaláltól :)

2021. aug. 27. 22:19
 8/16 mindentudó99 ***** válasza:
Azért ha télen is ott akarsz lenni komolyann fűtés kell. Kémény van? Ha gyenge az autóüsta az elektromos fűtés is kizárva.
2021. aug. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Esetedben csakis a dinamikus fűtés a legjobb. Beballagsz egy áruházba, veszel egy fűtőventillátoros kis kütyüt(4-5 ezer), azzal kiválóan lehet fűteni, gyanis forgatja a levegőt. Két fokozata van, 1000, és 2000 Watt. Nálam bevált, a statikus fűtés nem az igazi, pláne, ha alkalmi.


A vízforralót, meg a rezsót gyorsan felejtsd el, mert kis hatásfokúak, és hamar tönkremennek.

2021. aug. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A tűzhely és a vízforraló nem fűtésre való. Ezekkel nem fogsz tudni felfűteni egy házat. Nincs akkora teljesítményük és a kialakításuk miatt sem alkalmasak a levegő fűtésére.

A vízforralásnak semmi értelme, hacsak nem párásítás lenne a cél.

Ha nincs semmilyen fűtőberendezés a házban, akkor veszel valamilyen elektromos megoldást. Hősugárzó, fűtőventilátor, fűtőpanel, stb. Csak győzd fizetni a villanyszámlát! Mi lesz veled télen, ha már nyáron meg akarsz fagyni?!

2021. aug. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!