Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Dohos szag ágyneműtartóból...

Dohos szag ágyneműtartóból hogyan tűntethető el?

Figyelt kérdés

Tavaly költöztem új lakásba és télen az ágyneműtartó alja bepenészedett. Amikor észrevettem, akkor átmostam ecetes, szódabikarbónás vízzel. Utána nem lett penészes, de dohos szaga maradt.

Nyáron ismét átmostam az egészet, úgy tűnt megoldódott, de kiderült, hogy csak azért nem érződött a szag, mert folyamatosan nyitva volt az ablak. Most, hogy hűvösebb idők vannak és zárva van nagyrészt, ismét érződik a szag. Mit lehetne tenni ellene? Nem penészes, tiszta.


2021. aug. 28. 20:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Nem ecet meg szódabikarbóna kell, hanem hypo/klóros fehérítő/penészirtó.

A penészt csak klórral tudod kiölni, de az sem garantált.

Hypós lemosás után hagyni kell szellőzni pár napig, legjobb ha ki tudod tenni a napsütésre szabadba, de minimum felállítani a szoba közepére.

Az ágyat meg érdemes megemelni (pl. alá fektetett lécekkel), hogy járjon alatta a levegő, és ne penészedjen újra.

De amúgy sanszos hogy a lakásban sok helyen van még penész máshol is.

2021. aug. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nincs máshol penész és penész írtó, plusz hypo volt az első lépés. Szódabikarbónát és ecetet írtak szagtalanításra, azért írtam azt le. Az ágy alatt meg tud szellőzni. Csak nem volt bekapcsolva sokáig a fűtés az elején, de már kellett volna és akkor penészedett be.
2021. aug. 28. 22:32
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam így, (cs.ház) miközben a lakás száraz és sehol nem penészes.

A padló hideg, a test meleg, ... kialakult.

A lehető legjobban kitakarítottam az ágyneműtartót, napokig nyitva szárítottam, az aljára kívülről hungarocell lapokat ragasztottam, a sarkába egy fagyis dobozba vattát tettem, amit a tömény öblítömmel meglocsoltam, azóta béke van. Az ágyneműtartónak öblítő illata van.

2021. aug. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

#3: az öblítős vatta helyett jobb valasztás egy tál macskaalom vagy a készen kapható, de jóval drágább kristalyos párátlanító.

Az a párát köti meg, nem a penésszagot fedi el.

2021. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

#4

Igazad is lenne, de nyilván elkerülte a figyelmed, hogy le lett szigetelve az ágy alja, így nincs párásodás. Egyébként is elég sűrűn (2-3 naponta) van nyitogatva.

Az öblítős cucc illatosításra lett betéve és tökéletesen funkcionál, 4-ik éve, gondmentesen.

2021. aug. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
#3 Hungarocell lapokat hol szereztél? Nálam is az a baj, hogy a padló felől hideg nagyon, ezért ott penészedett. Most kiszedtem mindent. Ismét áttöröltem Savo penészirtóval mindent, hiába nem penészes, de hátha ott lapul akcióra várva. Utána domestosos vízzel töröltem át, majd ecetessel. Most szárad és szellőzik. A matracot is átfújtam ecetes vízzel (az nem volt penészes, meg dohos sem, de már mindent bevetek😅). Nem fogok visszapakolni egy darabig az ágyneműtartóba. Sajnos vissza kell tolnom az ágy alá, legalább az egyiket, mert nem lehet elférni tőle. De amennyire csak tudom hagyom szellőzni napokig. Remélem sikerrel járok. Köszi az öblítős tippet, kipróbálom.
2021. aug. 29. 10:46
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#6

Sok helyen kapni, Praktiker, OBI, tüzép, keress rá a neten, hogy hungarocell vagy nikecell és ami közel van hozzád azt válaszd!

4-5 cm-est vegyél, most m2-e 1500 körül van.

Az öblitős dolgot meg félévente/évente cserélem, ahogy eszembe jut.

2021. aug. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Most kicsit rásegítettem a száradásra hajszárítóval. Közben megszaglásztam az ágyneműtartót, de még mindig érzem a dohos szagot. Pedig ennyire nem is volt penészes... hihetetlen mennyire beszívta a szagot.

2021. aug. 29. 11:10
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#8

Gondolom a tiédnek is az alja farostlemez (ez a leggyakoribb) és az nagyon bekapja a szagot.

Ha nem boldogulsz vele, egyszerűbb levenni és újat rászögelni, amit azonnal levédesz hungarocellel.

2021. aug. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2021. aug. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!