Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kondenz-gázkazános fűtésem...

Kondenz-gázkazános fűtésem van (új az egész közp.fűtés) Annak mi lehet a magyarázata, hogy a az utóbbi hetekben, amikor 8-10 óra távollét után belépek a lakásba, olyan szag van, mint amikor az autóból kijön a hűtővíz?

Figyelt kérdés
És a nyomás is kb 2-3 hetente esik 1 tizedet. A télen még 1,5 bar volt, mostanában már láttam az órán 1,0 bárt is. Folyás sehol nem látszik a radiátoroknál, csöveknél...
2021. jún. 4. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Pedig valahol folyik a viz. Az a szag amit érzel az adalék szaga lesz. Elég ha szivárog valahol éppen hogy csak. Nálam is ez van, már feladtam nem találom sehol hol a szivárgást, ha nagyon lecsökken a nyomás, feltöltöm a kazánt.
2021. jún. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!! - November elején készült el a kondenz-gázkazános fűtésem, a radiátor-rendszert én magam csináltam az első mozdulattól az utolsóig (lelkes amatőrként). Miután úgy gondoltam, hogy készen van, ráadtam a víznyomást, és sehol nem találtam kontakthibát...az egész idényt (ami néhány nap híja már 7 hónap) azzal az eredeti vízfeltöltéssel csinálta végig. A hideg téli hónapokban nem is csökkent a nyomás, hónapokig 1,5 volt...most, hogy már kezdett tavaszodni, akkor vettem észre, hogy (mint fentebb is írtam)...nem olyan nagy mértékben, de esik a nyomás. Szivárgás sehol, sok helyre oda is nyúltam...illesztések)..sehol semmi érezhető. A másik érdekesség, hogy még az első időszakban többször is (mondjuk 2-3 hetente előfordult, hogy) szörcsögött a szélső radiátor, levegő volt benn, légtelenítettem...aztán 2-3 hétig megint jó. Viszont: már legalább 3 hónapja soha semmi szörcsögés. A múltkor kicsit megnyitottam a légtelenítő csavart: egyből víz spriccelt - semmi levegő.

Ha jól gondolom, van ennek a kazánnak saját légtelenítő programja is (feltöltéskor emlékezetem szerint azzal (is?) kellett légteleníteni. Arra gondoltam, hátha azokzhatja a fentebb leírt szagot több óra távollét után hazaérve), hogy talán az is működésbe léphet közben - közben...valamely természetes, vagy 'sajnálatos' okból. Vagyis nem a radiátor-rendszerből jön az a szag, hanem magából a kazánból (?)

Egyébként én így nagyon elvagyok ezzel a egésszel. Ha egy feltöltéssel végigcsinálja az egész fűtési szezont (6-7 hónap), akkor mondhatnám azt is, hogy:"nincs (több) kérdés(em)"

2021. jún. 4. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!