Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szilikát tégla ellenőrzése?

Szilikát tégla ellenőrzése?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik egy szilikát téglabol épült ház.

Olvastam sok negatívumot, pl a sugárzást és a formaldehidet. Állítólag a formaldehidet ha forgalmasabb út mellett van, magába "szivja" nem tudom pontosan hogy fogalmazzam meg.

Van lehetőség ezeket valahol beméretni?

Nem akarok műszert venni, ki foglalkozik ezzel? Neten nem találtam.


2021. aug. 30. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
A formaldehiddel tele a lakás, minden műanyagból(fóliák, szőnyeg) párolog. A kipufogógázba még nem hallottam, hogy lenne. Milyen sugárzást szív magába? Természetes van mindenhol.
2021. aug. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg a kohósalakból készült blokkok nagyon kicsit jobban sugároznak (mert hiszen természetes sugárzás mindenütt ott van) a hagyományos téglánál de ennek kimutathatlan az egészségügyi kockázata.

Ha nagyon meg akarsz nyugodni, lehet kölcsönözni műszert, de szerintem nem sok értelme van. A friss fenyőfa a fatelepen vagy a sárgarépa lehet jobban sugároz, mint az 50 éves szilikát. Kb. ilyen nagyságrendben gondolkodj.


Amivel viszont tényleg baj szokott lenni az a vizes témák:

- elhanyagolt csőtörésből, ereszcsatornából, gagyi zuhanyzóból fakadó felázások

- alsó vízszigetelés állapota, vagy teljes hiánya.

Tudni illik a téglához képest kicsi a nyomószilárdsága és ha ez az eleve puha anyag nedves lesz, csak tovább romlik a helyzet. Az utólagos ráépítéseket sen tűri túl jól, könnyen túl lehet terhelni.

2021. aug. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pernyét raktak bele nálunk, azért volt szürke a régi gázszilikát.

De vagy 20 éve nem gyártanak ilyent. Azóta rendesen, kvarchomokból csinálják.

2021. aug. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Mint említettem nagyon tetszik a ház és jó masszív erős kő alapon áll,alul csak pince van tehát emelt az egész ingatlan, vagy hogy is írjam. Remélem így alulról nem lesz gond mert a szilikát magasan kezdődik, de mindenképpen odafigyelek a vizes dolgokra ahogy irtad kedves kettes, köszönöm a tanácsot 🙂


A formaldehiddel igazad van 1-es sajnos sok mindenben van ☹️

Olvasgattam a neten és ott írták a kipufogó gázt persze nem biztos hogy így van. Tudom nem érdemes olvasni mert a neten mindenről hajlamosak csak rosszat írni, aztán csak jól megijedek 🙂


Ez is még a szürke színű lehet akkor szerintem kedves 3-as, a 80-as években épült a ház. 🙂

Az az idős pár arulja akik építették 🙂


Még egyszer köszönöm a válaszokat. Szép estét.

2021. aug. 30. 23:57
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja még annyi, hogy hagyom akkor ezt az ellenőrzést és megpróbálok kevesebbet aggódni.

Jól jöttek a hasznos tanácsok, így kicsit megnyugodtam.

2021. aug. 30. 23:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, megvetted végül? Mi is ilyen ház vételében gonolkodunk, megméretnénk a sugárzást.
2022. febr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A rendszerváltás utáni, pórusbetonból épülteket érdemes megvenni ebben a kategóriában. Mint az Ytong.
márc. 28. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!