Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházban lakók, ti elégede...

Társasházban lakók, ti elégedettek vagytok a ház közös képviselőjével, ill. gondnokával? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés
Több, társasházban lakó ismerősöm panaszkodik, hogy vagy sumákolnak, vagy feledékenyek bizonyos dolgokban, mert rengeteg ház közös képviselői, vagy gondnokai (nálunk egy kicsit az utóbbi jellemző, vagyis hogy a közös képviselőnk feledékeny bizonyos dolgokban, összefolynak neki dolgok, pl. még mindig úgy tudja, laknak olyan lakók is a házban, akik már jó pár éve elköltöztek, és még mindig keresik őket közgyűléseken; ettől függetlenül különösebb gond nincs vele). Nálatok mi a helyzet ilyen téren?

2021. szept. 8. 00:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Szüleimnél volt korrupciós ügy. Én a saját kképviselőmet kevéssé ismerem, párszor beszéltem vele. Nem helyi lakó, hanem egy megbízott ember. Mivel az ilyen több házban is ellát posztot, ezért nem túl aktív. Hívni lehet minden nap, aztán probléma esetén vagy intézkedik, vagy nem. Felújítást, karbantartást rendben intézte az utóbbi 2 évben, mióta itt lakom.

A gondnok tisztességes, helyi lakó. Vele semmi gondom nincs.

Közgyűlésre nagyon ritkán járok. A törvényi kötelezőn felül nincs közgyűlés tartva.

2021. szept. 8. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A közös képviselői jövedelem önmagában olyan csekély, hogy abból megélni nem lehet, ezért az érintettek mindenféle simliskedésben benne vannak (jutalék a javítást végző vállalkozótól, aki természetesen a jutalék összegét hozzácsapja a számlához és a tulajdonosok így többet fizetnek, kisebb összegek elsikkasztása túlfizetés esetén stb.). A piszlicsáré javításokat meg rendre "elfelejtik".
2021. szept. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én komolyan azt sem tudom ki a közös képviselő, azok mindig cserélődnek.

10 éve lakunk itt, a gondnok nő annyira jól intéz mindent, hogy én ilyet máshol még nem láttam. Vannak felújítások, minden karban van tartva, ha látok valami hibát, neki szólok, azonnal intézkedik.

A lakógyűlesre viszont rohadtul nem megyek le többet, a 120 lakásos házból mindig ugyanaz a 20 sötét gyökér van lent, mindegyik hajtja a saját hülyeségét, nagyon buták is emellett, csak felkúrom magam tőlük.

A gondnok szokta körbevinni a szavazólapot aláírásra, ha szavazás van.

2021. szept. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mostani közös képviselő profi, mindent elintéz, nincs vele semmi gond. Az előző nagyjából kétmillió forintot sikkasztott be nem fizetett közüzemi számlákból, aztán eltűnt, mint szürke szamár a ködben. Gondnok nincs, csak mi tartjuk rendben a házat és a kertet, a többiek nem segítenek és nem is fizetnek érte.
2021. szept. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nalunk mar 2 eve nincs kozgyules. Most is azt allitja,hogy szeptemberben lesz.

Nincselszamolas,nincs kituzott kimutatas es fizetesi osszesites se.


Az egyik tulaj anyjanak volt a bnoje a kozoskepviselo,aki idokozben meghalt szerencsere,de az o cege sunyizza vegig az egeszet.

(Budapest belvarosa)

Mar kezdenek tobben felhaborodni.

Remelem le tudjuk valtani. De nem tudjuk,hogy talalhatunk becauletes kozoskepviselot.

2021. szept. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok elégedett a közös képviselőnkkel, mert alacsony díjazásért silány munkát végez.


A közös képviselő leváltása sem megoldás, mert zsákbamacska. Az új közös képviselőnek is ki fognak derülni a hibái, láttam már ilyent. Akit az egyik házban leváltanak, megy a másikba, ahol még nem tudják, hogy ő is rossz közös képviselő...


Nincs megoldás. A társasházi törvény súlyosan elavult, a tulajdonosok súlyosan kiszolgáltatott helyzetben vannak. Társadalmi összefogással lehetne elérni a törvény lecserélését.

2021. nov. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!