Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ideiglenes lakcím hasznossága?

Ideiglenes lakcím hasznossága?

Figyelt kérdés
Kíváncsi volnék, hogy mi haszna van az ideiglenes lakcímnek. Szükséges? Mikor kell?

2021. szept. 20. 07:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha albérlő vagy és nincs másik lakcímed, vagy ha van is, de szeretnél bármilyen postai küldeményt megkapni. Kézbesítő is elkérheti a szem.igazolványt, lakcímkártyát, de ha letétbe teszi a postára a leveledet, csomagodat, mert nem voltál otthon, akkor ott mindenképp el fogják kérni ezeket az iratokat és csak akkor kapod meg a küldeményt, ha szerepel benne az a cím.
2021. szept. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egészségügyi ellátást igénybe lehet venni, ha valaki nincs ideiglenes címre bejelentve? Vidéken van az állandó cím, de tegyük fel Budapestre költözik valaki.
2021. szept. 20. 08:45
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Tartózkodási helynek kell felvenni az új címet. Nekem mindig pesti volt a lakcímem, a szülői ház címe, de laktam Miskolcon és Győrben albérletben, illetve pesten is több helyen albérletben, tartózkodási helyként bekerült a lakcímkártyámba, és így már átkérhettem magam az adott település - körzet házidokijához, stb.

Hú hány háziorvosom volt már :D

2021. szept. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ideiglenes lakcím = Tartózkodási hely?
2021. szept. 20. 09:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Régen ideiglenes lakcímnek hívták, most már tartózkodási helynek.
2021. szept. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Tartózkodási hely elektronikusan intézhető?
2021. szept. 20. 10:11
 7/7 anonim ***** válasza:
2021. szept. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!