Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lehet az ami leoldja a fi...

Mi lehet az ami leoldja a fi relèt este 8 után?

Figyelt kérdés

2021. szept. 22. 22:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Nem emelkedik meg a volt, annyira, elöbb menne tönkre a sok berendezés.

Inkább összekeverte vagy összekötötte valahol a bojler vezérelt rendszerét a normállal. Ha a bojler óránál 1sarkú kismegszakító van, annak a lekapcsolása még fenntarthatja az elített hibát.

De ha összehozta a két rendszer védővezetékét a lakásban, az is okozhat ilyent.

2021. szept. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

X akta.

Csak arra tudok gondolni, hogy pára. Külső dugalj nincs rajta ezen a körön?

Ha az áramkörön lévő berendezéseket kihúzod és az áramkörön lévő lámpákat nem üzemelteted és úgy is jelentkezik a hiba, akkor biztos, hogy a vezetékben van valahol a hiba. Akár egy kötődobozban, vagy akár lehet a csőben is, láttam már ilyet is. Ha egy dobozban a csövet sikerül úgy síkba vágni, hogy annak éles a széle, és behúzáskor a kolléga nem tartja a vezetéket normálisan irányba, hanem hagyja, hogy a másik szakadjon meg, akkor a cső széle képes ledörgölni a vezetékről a szigetelést.

Ki kell tudni zárni azt is, hogy nincs-e véletlenül elfúrva a védőcső valahol. Egy villanyszerelő nagyjából látja a nyomvonalat, látja mi van felfúrva a falra... Ha régi, meglévő csövezés, akkor nem lett-e elfúrva anno. Húztam már be vezetéket csőbe úgy, hogy a csőbe bele volt fúrva, a szalag elment mellette, a vezeték nagy nehezen de elment mellette, azt hittem, hogy a könyök rossz, azért megy nehezen. Okozhat ez is szigeteléssérülést!

Tökmindegy, nemrég lett csinálva, garanciális a történet! A villanyszerelő, ha kell jöjjön másodmagával, ha kell jöjjön azon időpontban, amikor a hiba szokott jelentkezni és találja meg, mert bármi is ez, ha nem készülékhiba, márpedig mint írtad azt kizártad, akkor ez az Ő hibájából ered. Van ilyen, előfordul, mi is jártunk már így, rohadt mód idegesítő helyzet ez, meg kell találni a hibát! Ha több minden van ezen áramkörön, akkor ez az áramkör bizonyosan több kötődobozban is "meg van állítva". A végétől előrefelé haladva, le kell kötni róla szakaszokat, akkor, amikor megszűnt a hiba, akkor derült ki, hogy melyik szakasz a hibás. Simán lehet, hogy oda kell járjon hozzád 1 hétig minden nap, de másképp nem lesz meg.

Ha a bojler éjszakai kör, akkor annak köze nem lehet ehhez, mégha véletlenül valahol is szembe találkozna ez a nappali körrel, és azok között lenne zárlat, akkor ebben az esetben lemenne az éjszakai kör biztosítéka is. Arról nem is beszélve, hogy az éjszakai már nem csak éjszaka kapcsol be, hanem napközben is, szóval ekkor nem csak az adott időpontban jelentkezne a hiba, hanem napközben is.

2021. szept. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha esetleg valaki fűzne még hozzá valamit, azt megköszönöm még egyszer......
2021. szept. 23. 09:00
 14/26 mindentudó99 ***** válasza:
0%
Az lehet véletlen is hogy este nyolc után kezdődik. Nekem a riasztó nyitás érzékelője romlott el de kizárólag csak hajnal kettő és három között kezdett el visítani rendszeresen. Arra se volt magyarázat hogy miért csak akkor. Nálad valami zárlat lehet.
2021. szept. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
63%

Én a hűtőre szavaznék.

Átmenetileg dugd át másik körre hosszabbítóval.

2021. szept. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

#7: te szakember? :))

Inkább neked kéne képezni magad, ha nem érted mit írt a #6-os válaszoló.

2021. szept. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
#16, én értem mit írt, de tudom, hogy hülyeség. A feszültségesés nem okoz FI működést. De ha te ezt nem érted, akkor veled nagyobb bajok vannak, mint velem. :D
2021. szept. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

#17: már hogyne okozna, ha valahol össze van kötve a védőföld és a nulla, csak akkor fog leverni a FI, ha van fogyasztó a körben (nyilván egy tarsasháznál a szomszédban is lehet a fogyasztó mert a nullátok közös).

A fázis es a nullavezetőn is van feszültségesés ha van fogyasztó, és ha a nullavezető valahol "meg van csapolva" védővezetővel, akkor az áram egy része a vedővezetőn fog folyni, a FI relé pedig lekapcsol, ha a "szivárgó" áram meghaladja a hibaáram küszöbértékét. Minél közelebb van a hibás kötés a fogyasztóhoz, annál kisebb terhelésre ki fog alakulni a szükséges hibaáram.

2021. szept. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"akkor az áram egy része a vedővezetőn fog folyni"

Ez biztosan nem különíthető el a gyakorlatban. Mármint, hogy mondjuk a FI-relé tényleges lekapcsolási árama 21 mA, és névleges feszültségnél a hibaáram éppen 20 mA, de 10 % feszültség növekedésre a differencia megnövekszik 21 mA-re.


"Minél közelebb van a hibás kötés a fogyasztóhoz, annál kisebb terhelésre ki fog alakulni a szükséges hibaáram."

Miért is?

2021. szept. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

#20: "Miért is?"

Rajzold fel a hálózatot, csak egyszerű ellenallásokkal (vezetékellenallás, fogyasztó), és utána megérted.

2021. szept. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!