Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy érintés...

Mitől lehet, hogy érintés nélküli fáziskereső eltérő eltérő feszültségszinteket mutat? Extol Premium fáziskereső (feszültségvizsgáló) 12-1000V AC. Mik a normális értékek 230V-os hálózatnál?

Figyelt kérdés
Pl: mennyit kell mutatnia egy konnektornál, falban lévő vezetéknél, kapcsolónál. Elérheti a max skálát? A konnektor mindkét oldalán mutathat azonos értéket? Árammentes vezetéknél is mutathat értéket?
2021. szept. 29. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez egy játék, nem mérőedzköz
2021. szept. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól van, hogy nem alkalmas a célra. Mérni műszerrel mérünk ami pontos értéket mutat.

A 230V szabványos +- érték között van. A keresőd távolságtol függően mást mutat, nincs méréshatára, stb. A térerősség nagyságához képest mutat valamit. Ez csak szórakozni jó, másrnem, sokminden becsapja, és becsap téged is.

2021. szept. 30. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazából fázisceruza helyett szerettem volna használni leginkább, mert jó, hogy hangot is ad és világít és nem kell a fémrészhez érni, illetve jobban jelez, mint egy átlagos fázisceruza.

Esetleg tudtok olyan elemes fázisceruzát, ami ilyen képességű és konnektorba is jó, mert úgy látom ezt mintha amerikai konnektorra tervezték volna.

2021. szept. 30. 08:24
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kérdés akart lenni. Tudtok valami ajánlani?
2021. szept. 30. 08:25
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyáltalán van ilyen, vagy az összes elemes cucc gyakorlatilag rosszabb, mint egy normál fázisceruza?
2021. szept. 30. 08:39
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezeket nem használják villanyszerelők sem, csak spec helyen vagy esetekben, és tudják, hogy a jelzés mennyit ér.

Nekem is van érintés nélküli, karomon megdörzsölve, vagy műszálassal; akkor is jelez.

Alap egy kétpólusú feszültségkémlelő lenne.

2021. szept. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mit akarsz pontosan csinálni?
2021. szept. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt, amit sima fázisceruzával is, hogy EGYSZERŰEN láthassam, van-e a vezetékben, konnektor dugóban stb.. áram, csak valami olyan változatot akartam, aminél nem én zárom a kört és van rajta világítás is, meg esetleg hangjelzést is ad.
2021. szept. 30. 10:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor egy olcsó kétpólusú feszültségkémlelő.

Ezzel az FI-t is lehet tesztelni

[link]

2021. szept. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért akarsz nyúlkálni a dugaljba, ha nem értesz hozzá?
2021. szept. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!