Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért befőttes gumi a háztartá...

Miért befőttes gumi a háztartási gumigyűrű neve?

Figyelt kérdés
Befőttre minek gumi?

2021. okt. 3. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott használják leginkább. Van postai gumi, de az a hőtől elpattogott nekem a meleg befőtteknél.
2021. okt. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert rá van írva: Befőzési gumigyűrű.
2021. okt. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem csavaros üvegekben tették el a befőtteket, hanem celofánt raktak a tetejére. Annak lezárásához kellett a gumi.
2021. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy kérdező?


15?

2021. okt. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
csavaros üvegeknek is volt teteje régen is, és az üveg előbb volt, mint a műanyag celofán...
2021. okt. 3. 13:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem tudom hány éves vagy, de rohadtul nem volt előbb csavaros üveg mint celofán. Fiatal koromban nem volt menetes üveg, egy pereme volt az üvegnek és arra volt egy szalaggal rápréselve a tető. Szüleim, nagyszüleim mindig ezeket az üvegeket használták befőzésre mégpedig celofánnal és befőzési gumigyűrűvel.
2021. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Régen a befőttes üvegek tetején nem csavaros fém fedő volt, hanem celofán lappal fedték le. Ezt valahogy rögzíteni kellett. Simán spárgával rákötözve nem volt a legjobb, mert nem volt elég szorosan lezárva, lelazulhatott. A gumigyűrű viszont szorosan, légmentesen a helyén tartotta a celofánt.

De nem volt ez olyan ős régen. Én a 30-as éveimben járok, a nálam idősebbek simán emlékezhetnek erre.

2021. okt. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Bőven emlékszem a spárgás lekötésre, nagymamám gumi helyett is sokszor használta. A fentebb említett régi üvegtetőre, ami pántos volt. És a celofánnak is volt elődje. Sajna a nevét nem tudom, de papírszerű volt, nem átlátszó. Nagymamám jobban kedvelte.
2021. okt. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 10 éves sincs a kérdező.
2021. okt. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!