Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapest melletti településekr...

Budapest melletti településekről mit lehet tudni, mik a véleményetek? Leginkább, Maglód, Mende és Gyömrő érdekelne.

Figyelt kérdés
Jelenleg Zuglóban élek albérletben, de szeretnék saját házat venni, de nem szeretnék messzire menni Budapesttől, mert ez az otthonom, itt érzem jól magam. Ettől függetlenül szeretem a kellemes, nyugodt vidéki helyeket, de fontos számomra az, hogy közel legyen a város is és olcsóbban vásároljak saját házat. Zuglóban körülbelül annyi lenne egy panel lakás, mint a felsorolt településeken egy kertes ház, és persze egy kertes házban jobban is érezném magam. Első sorban Maglód és Mende érdekelne, nagyon hangulatos és szimpatikusak is ezek a települések.
2021. okt. 10. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Maglódi kollégám van, szereti a települést. De a közlekedést nagyon meg kell nézni döntés előtt. Nem mindegy, honnan, hova és mikor kell bejárnod dolgozni pl.
2021. okt. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni a környéket mindenképp. Nagyon sok a csóró hely. Ugye Pest megye nagyon kevés EU támogatást kapott a regionális alapból, mert átlag feletti volt a GDP-je. Így az ország legelmaradottabb részévé kezdett válni, már ami az infrastruktúrát illeti. A kormány egyszerűen nem adott annyit a régiónak, ami kipótolná azt, ami a vidéknek járt az EU csatlakkzás óta. És mivel folyamatos beáramlás a jellemző, ezért minden alul van tervezve. A szennyvízkezelő nem bír el annyit, mint amekkora a város (mert ugye ezek is már mind városok), sok helyen-utcában út sincs (legfeljebb egy kavicsos murvás valami), áram, internet, víz, gáz, gőz, stb... a legalapvetőbb szolgáltatásoknam is utána kell nézni. Általában vannak azért, de érdemes szomszédoknál is érdeklődni a panaszokról. Még a tulajdoni lapot is lekérném, mert simán elképzelhetőnek tartom, hogy még művelésből sincs kivéve több ingatlan (ez inkább egykori zártkerti részeken jellemző). A legalultervezettebb pedig nyilván a közlekedés. Ahol van HÉV, ott legalább tömegelni lehet. Vonat mégjobb, ha a központ a célod. Autó csúcsforgalomban viszont a halál. Ha központban dolgozol, és nem tudsz eltolt idősávokban dolgozni, akkor felejtsd el az autót.


Mendén amúgy már van tehenészet, tehát ha bírod a mezőgazdaság szagát, akkor ott magadba szívhatod. Friss trágyázás illatánál nincs is jobb 😉🤷‍♂️


Illetve nyilván a mindennapos dolgok sem mindegy, amit általában mindig megnéz az ember... hol van bolt, hol van a hobbid, hogyan egyeztethető össze munkával, stb...

2021. okt. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző hozzászólókkal, de az utolsó hozzászólását árnyalnám azzal, hogy azért sok önkormányzat a kieső eu-s és kormányzati forrásokat tudta pótolni a IPA bevételekből (pl. Üllő a logisztikai központok által), továbbá az új eu-s pénzügyi időszakban Pest megyét leválasztják Budapestről, így GDP/fő alapján már hozzá fog jutni a kohéziós pénzekhez valamennyi megyei település.


Én Gyömrőn születtem és éltem 25 évig (most 30 éves vagyok), de a családom most is ott él, szóval elég jól ismerem az egész környéket. Összességében bármelyiket jó szívvel tudom ajánlani, ugyanakkor meg kell jegyezni (és most nem a hazabeszélés végett), hogy azon a részen talán Gyömrőn a legjobb az ellátottság. Minden út aszfaltozott, teljes a közműhálózat, van mindenféle bolt, étterem, gimnázium, uszoda, kellemes tó, park, események. Ez viszont az árakban és a hihetetlen ütemeben gyarapodó és sűrűsödő népességben is megmutatkozik.


Maglód is hasonlóan jól ellátott, viszont ott értelmezhető városközpont nincs (de van egy kevesek által ismert, ennek ellenére szinte festői falusi rész), helyette az árak és a népsűrűség is kellemesebbek.


Mende meg szuper cuki, igazi vidéki falu, szép környezettel körülvéve, viszont nincs sok minden helyben, illetve átrobog rajta a 31-es főút, ami sokat ront az élhetőségének.


Egyébként szerintem egyik környékbeli településsel sem jársz rosszul, csak érdemes a vonatállomáshoz közel költözni, mert a településeken belüli "tömegközlekedés" elég korlátozott.

2022. jan. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!