Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fiatalok,milyen a falusi élet?

Fiatalok,milyen a falusi élet?

Figyelt kérdés
Főleg 18-29 éves fiatalok véleménye érdekelne a falusi életről,hogyan élik meg a mindennapokat.

2021. okt. 12. 11:53
1 2
 1/11 L.. István ***** válasza:
100%
Mire gondolsz pontosan? Az alap dolgok megvannak helyben, ha valami másra vágyik az ember (mozi, étterem, hiper, ilyesmi) akkor felül a buszra-vonatra és irány a megyeszékhely, vagy valami közelebbi város.
2021. okt. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Szia 24 éves vagyok, kb 3 éve költöztem a páromhoz, Győrtől 15 kmre lévő 2ezer lakosú faluban élünk. Az elején azt gondoltam hű de jó lesz végre távol leszek a város zajától. Na igen nincs annyi autó az utcákon, sőt hétköznap délelőtt egy lelket se látni az utcán. Csak kora reggel és délután kezd élni a falu és látni a lakosokat.

A hétvégék általában zajjal telnek, fűnyíró, flex, autó és motor hangok, kiabáló gyerekek esetleg nagyothalló idősek kiabálnak egymásnak. A fiatalok inkább boltba járnak vagy bemennek a városba mert semmi szórakozási lehetőség nincs. Nálunk 3 kocsma van, kettő közvetlen egymással szemben csak a fő út választja el és csak az egyik kocsmában van billiárd. Meg a kisgyermekeseknek van 2 játszótér de azokat is inkább a bandába verődő 12-13 évesek használják nem rendeltetésszerűen.

Amúgy a falukban sokszor csak 1 bolt akad, ha egyáltalán van. Ez általában Coop, vagy Real esetleg saját vállalkozású kis abc és mindegyik drága.

Fizukor muszáj beutaznom a városba ha bevásárolni akarok és a falusi közértbe csak apróságokért járok.

A másik a közlekedés, ha nincs autód marad a vonat. Mert a busz napi 3x jön reggel, kora délután meg este 6kor és slussz. Kénytelen az ember a Mávot használni, hiába jár óránként ha leesik a hó, vagy esik az eső sokszor biztosítási berendezés hiba miatt késnek a vonatok, akár órákat is. És a fő út is reggel dugótól àll. Mondjuk ez városba is megesik de ott csak sűrűbb a buszjárat.

A legtöbb ember pedig ismeri a másikat, vagy csak látasból de köszön neki, az idősek unalmukban szeretnek pletykálni, a fiatalok pedig nincsenek otthon csak este fele érnek haza.

Van gyógyszertár is a faluba napi 4órát van nyitva de olyan időpontban hogyha későn érsz haza érdemesebb a városban vásárolnod azt is. Az orvosi rendelés pedig nagyon lazán telik legalábbis nálunk, az orvosi szobában bent ül az asszisztens, egy asztallal elválasztva az orvos és mellette nyomorog a felesége. Senki nem tudja mit keres ott a felesége ez így van elfogadva, általában a felesége adja ki a táppénzes papírt az asszisztens meg intézi a telefonokat. Viccesek együtt :)

Az önkormányzat pedig nem sok támogatást ad, se kelengyepénzt, se letelepedési támogatást, inkább a gyermekeseket támogatják némi segéllyel. Meg télen szokott lenni ingyen a rászorulóknak köbméterre faosztás. Mondhatom hirtelen az egész falu apraja-nagyja rászorult, máskor meg dícsekednek hogy éppen mit újítottak fel.

Amúgy sok a faluban a CSOK-os pár, házat építenek vagy újítanak de van akik elkezdték és nem jött össze eddig a baba. És sajnos a faluban nem divat a gázszolgáltatás. Sokan bojlerrel oldják meg a főzést pedig gázpalackkal vagy villannyal.

Nagyjából ennyi jutott most eszembe, amúgy tényleg nem olyan rossz csak sok a hátránya. Városba azért könnyebb valamit elfelejtettél venni , csak leugrassz az éjjel nappali és megvagy. Itt meg sietned kell mert 6kor minden bezár. Még a dohánybolt is 8kor.

2021. okt. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 mindentudó99 ***** válasza:
66%
Azért nem minden falu ilyen. Nálunk van minden. Inkább csavarogni jár az emner a közeli városba mert itt is kapható minden
2021. okt. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Kisebb faluban èlek, és sokkal jobb mint amit leírsz. Azért nem minden falu olyan. És itt a gáz is "divat" Van 6 bolt, ebből egy viràg-ajàndèk, és egy vas-műszaki. Én szeretek itt èlni. A korhatàrból kicsúsztam kèrdező 31 vagyok, de mentsègem legyen hogy addig is itt èltem.
2021. okt. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Bp-ről költöztünk 35 kmre, falura.

Mi szeretjük.

Ez a “flexmánia” csak itt a Gyakorin divat, nem a falvak jellemzője, hogy mindenki reggeltől estig flexel, de úgy van beállítva.

40 perc alatt Budapesten vagyunk, ott vásárolunk, vagy megyünk színházba, operába, múzeumokba.

Egyébként a falvakban, vagy a közelükben is van pizzéria, kocsma, disco, ami a fiatalság többsegenek az igénye, csak ezért nem kötelező Budapestre, vagy nagyvárosba törekedni.

2021. okt. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

De, flex van mindenhol. :) Ha nem is napi szinten. Meg fűnyíró, motor, fűrész, stb.

Én közepes városban élek családi házban, de a megörökölt régi lakóhelyemen, egy 1000 lakosú faluban is átlag heti 2 napot vagyok. Itt a városban több a flex, de a faluban is előfordul, meg ott hozzájönnek a tipikus falusi zajok, mint traktor.

A városban egy csendes mellékutcában lakom, a falusi ház a főút mellett van, tízszer több a zaj, mint itthon.

A faluban 2 bolt van, mindkettőben van minden fontos dolog, viszont gyér a kínálat, és magasak az árak. De ezt is meg lehet érteni, mert ők nem tudnak a mennyiségből megélni.

Pár éve épült egy étterem, ahol lagzikat és rendezvényeket szerveznek, ott olyan brutális hangerővel szól a tulajdonos által szolgáltatott rettenetes, igénytelen zene, hogy ha ott laknék, biztos hetente bedobálnám féltéglával az összes ablakukat.

A szomszéd település egy 7000 fős kisváros, oda szokott bejárni a nép szükség esetén. Még komolyabb dolgokért meg a 30 km-re lévő városba.

Vonat nincs, busz reggel és délelőtt van több, aztán délben egy, meg délután 3-4 körül az utolsó. A környékbeli üzemek munkásjáratokat üzemeltetnek.

2021. okt. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is az jutott eszembe először, hogy zajos. Nálunk is nonstop megy a flex, fűkasza, körfűrész, köszörű, láncfűrész, na meg az udvarra kirakott rádió a szomszédoknál. Emiatt szeretnénk elköltözni, de nem tudjuk hova lehetne ahol végre csend lenne... Meg a levegő is rossz (nyáron a kertben égetik a friss zöldhulladékot, télen a kályhában a műanyagot)

Ezen kívül nem rossz. Munka nincs, úgyhogy mindketten bejárunk a városba dolgozni minden nap, meg bevásárolni is (egyetlen mini cba van a faluban, romlott áruval), és programok sincsenek de az minket nem zavar, nekünk a jó program inkább úgy néz ki, hogy "irány az erdő" egész napra, ezt pedig könnyű megoldani (10 perc sétára van az erdő és a legközelebbi turistaút). Ezt nem cserélném le semmiféle városra. Mi nagyon szeretjük hogy zöld a környezet, sajnos egyre több a városból kitelepülő akik kivágják a fákat és lebetonozzák az udvart. :(

Összességében nem rossz, de nekünk még ez is túl zajos és nyüzsis, pedig ez egy 1500 lakosú falvacska. De szeretnénk valami nyugisabbat találni majd. Kisvárosban születtem, évekig éltem Budapesten, de minden hátrányával együtt még mindig a falu tetszik a leginkább. Kár hogy nem lehet nyugodtabb, csendesebb.

2021. okt. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Falura nem költöznék inkább egy közepes város külterületi részére
2021. okt. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 33 éves vagyok, Észak-Fejér megyében élek. Itt azért más a települések távolsága és lélekszáma, mintha egy baranyai vagy borsodi aprófalvas térség lenne, ergo közel van minden. A faluban van benzinkút, virágbolt, gumis, karosszériás 3, autószerelő, asztalosok, barkácsbolt, zöldséges, cukrászda, lottózó, butik, kocsma, 3 élelmiszerbolt, fitnessterem, hamburgerező, új étterem, európai hírű kastély szállóval, egy tájvédelmi szurdokvölgy, hatalmas víztározó, és szép szőlőhegy. Én azért is szerencsésnek tartom magam, mert a környező falvak külterülete csak szántóföld, de itt rögtön parkerdő van, és sok turistaút. Én nem költöznék városba, mert itt szoktam meg, ismerek mindenkit. Amúgy csendes. Mindennap jön a mókus kuncsorogni, akit etetünk, rengeteg madár jön az etetőbe. Nincs traktorhang hajnalban(az sem zavarna), kertvárosias környék.
2021. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Maga a pokol a falusi élet aki teheti meneküljön faluról.Van egy bolt egy kocsma meg egy templom és ennyi,munkalehetőség meg van egy gyár.
2023. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!