Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Normális, hogy a homlokzati...

Normális, hogy a homlokzati szigetelés után hidegebb az ablak?

Figyelt kérdés
Csak a fal lett kívül szigetelve, az ablakok maradtak az eredetiek. A függöny jobban mozog, mint tavaly, mikor nem volt még a falon szigetelés, az ablakokon semmi se módosult. Gondolom fizikai magyarázata van, most az ablakon tud jobban utat törni magának a hideg. Addig jobban eloszlott. Hülyeség volt a szigeteléssel kezdeni, ezt már tudom.
2021. okt. 15. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Hőhidas lett valószínűleg.
2021. okt. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Nagyobb a hőmérsékletkülömbség az ablak és fal közőt igy feltünőbb.
2021. okt. 16. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs esetleg radiátor vagy egyéb fűtőberendezés a függöny alatt?
2021. okt. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Van radiátor, de szobatermosztát vezérli a fűtést, így nem mennek állandóan. Én is erre gondolok, hogy lehet jobb lenne időjárás követővel szabályozni. Mert bár a ház kevesebb fűtéssel is beéri, a hideg ablak miatt sokkal rosszabb a hőérzet.
2021. okt. 16. 07:18
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért írtam a radiátort, mert a belőle felszálló meleg mozgatja a függönyt.

Ha nem szelel az ablak, akkor az üvegen átjövő hideg kevés ahhoz, hogy mozgassa a függönyt. Majd -20-nál esetleg.

Nálam most volt lakásfelújítást követő nagytakarítás, és ahogy besütött a nap, rendesen látni lehetett, ahogy a felkavart por függőlegesen megy felfelé a radiátor felett.

2021. okt. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!