Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » B30 téglából épült lakás...

B30 téglából épült lakás homlokzatára tennék 8cm szigetelést (többet a tető miatt nem tudok). Jelentene valamit?

Figyelt kérdés
Most nagyon hidegek a falak, és rengetegbe kerül a fűtés.
2011. szept. 24. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Nyílászárók milyenek? Ha azok már újak akkor csináld.

De átlagosan a nyílászárókon nyerhetsz 30-40%-ot,a falakon esetleg 8-at

2011. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg néhány szigeteléssel foglalkozó cég honlapját, illetve kérj tőlük kalkulációt. Így megtudod, mennyit spórolhatsz a szigeteléssel. Kérj árajánlatokat is.

Így meglátod, hogy érdemes-e szigetelni, megtérül-e a kiadás egyáltalán. Ha nem, akkor inkább vegyetek egy szép faliszőnyeget :)


Én egyébként ablakcserén gondolkozom, de ahogy az árakat elnézem, ha igaz amit az első írt, hogy 30-40%-nál többet nem lehet vele spórolni, akkor biztos, hogy nem fogom kicseréltetni, mert évtizedekbe telne, mire megtérül a beruházás, annak meg semmi értelme. Akkor sem, ha manapság hatalmas divat ez a szigetelősdi és ablakcserélősdi :)

2011. szept. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ablakok újak, de az nem sokat jelentett. Inkább a komfortérzet más, meg nagyon tönkre voltak menve a régiek. De ablakcsere ide, ablakcsere oda, nagyon hideg van a lakásban, hiába fűtünk.
2011. szept. 24. 22:53
 4/10 A kérdező kommentje:
Esetleg valakinek konkrét tapasztalata ilyen vékony szigetelésről?
2011. szept. 25. 13:22
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Elég az a 8 cm, egy ilyen rossz szigetelésű falon még a 3 cm is sokat segítene! A 8cm hőszigetelés-vastagsággal a falfelületen át távozó hőmennyiség minimum 2/3-át megspórolhatod. (A B30-as téglafal U értéke kb 1,4 W/m2K, a 8 cm szigeteléssel meg lesz kb. 0,4) Vágj bele, biztos, hogy érezhető lesz úgy hőkomfortban, mint a fűtésszámlán!
2011. szept. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

A válasz megírásának időpontja: 09-24 15:33

Neked a 30-40% miért kevés? Ha 5-6 %, már akkor megérte, hiszen kevesebb szennyezőanyagot küldesz a levegőbe. Ja az nem érdekes? Csak a pénz??

2011. szept. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az adatok ismerete nélkül könnyű ítélkezni. Megértem, én is ezt tettem, amíg nem szembesültem magam a kérdéssel.

Körülbelül 3 millióba kerülne az ablakainkat kicserélni. Nem tudok hirtelen előrángatni ennyi pénzt. Ha cserélnék, azért cserélnék, hogy ne az örökölt, eladhatatlan nagy ház fenntartására menjen el a pénz, hanem mondjuk művelődésre. Tudom, hogy fontos a környezetvédelem, például a greenpeace-t anyagilag is támogatom évek óta. De millióim nincsenek erre a célra. 5-6% megtakarítás a hitel kamatait nem fedezné.


Te odaadtál már 3 misit - ami több mint az éves jövedelme a családodnak - csak úgy most a környezetért?

Ne ítélj, hogy ne ítéltess...

2011. szept. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TOMAtm ***** válasza:

8cm is több mint a semmi.B30 ra 12őt javasolnak.a 10 cm es akciós a hoszigetelorendszer-akcio.hu oldalon.igaz igysem olcsó,de legalább spórolhatsz egy keveset.

nekünk is b+§as fal van én 12 vagy 14 est teszek rá,ablakot is cserélünk meg radiátorokat is.sajnos idén már nem lesz rá idő(örököltük),de jövőre tuti belevágunk mert a téli hónapokban sosincs 100 ezer alatt a fűtésszámla.

2011. szept. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TOMAtm ***** válasza:
0%
az ablakos csávótól kérdezném h üveghegyet örökölt vagy mit? csakmert nálunk 8 db 150x150 es ablak van meg pár kisebb,a 150x150es kétüveges 5 kamrás műanyagablak volt 36 ezer forint darabja,a 2 szintes családi ház összes ablakját megvettem 440 ezerből megvettem az összeset.az marhára nem 3 millió.
2011. szept. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, üveghegyet. 25 ablak, több mint felük 2 m-nél magasabb. A ház előző lakói ráadásul óvták a régi, 19. századi stílust, tehát műanyag ablak szóba sem jöhet, csakis stílusos fa.

Ha utánaszámolsz, van durván háromszor annyi ablakom, ráadásul jó nagyok. És fából kell hogy legyenek, és megfelelő gyedi méretben. Kijön az a három milla.

Persze berakhatnék műanyagot is. Akkor kijönne egy millából. De a szívem szakadna meg a házért, hogy tönkretettem. Ráadásul így is több mint tíz év alatt térülne meg a befektetés, az meg nem éri meg.

2011. szept. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!