Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Parapetes gázkonvektorhoz...

Parapetes gázkonvektorhoz milyen CO érzékelőt javasoltok? Érdemes venni és beszerelni?

Figyelt kérdés
Volt ahol azt olvastam semmi értelme, mert nem keletkezhet CO. Ugyanakkor volt ahol azt írták bejelzett valakinél a riasztó és a gázszerelő nem mért semmit ennek ellenére, lehet a műszer hülyült meg?
2021. okt. 18. 17:12
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
96%
Valószínű. A parapettes teljesen zárt. Nem jöhet vissza melléktermék
2021. okt. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Azt olvastam, hogy akkor is jelezhet, ha merül benne az elem. A kéményes konvektornál jöhet vissza co2, parapetesnél max. ha az ablakrésen visszaszivárog. A honeywell-t ajánlja a katasztrófavédelem. 12 ezer körül van az ára.
2021. okt. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A CO2 szén-dioxid, a CO szén-monoxid. Nem ugyanaz azért, utóbbi erősen mérgező, halálos, előbbi mennyiségtől függ, nagy mennyiségben halálos persze, de azért nem olyan kis mennyiségben okoz halált, mint a CO. Eleve a gázszerecse miatt termelődik CO2.
2021. okt. 18. 21:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Baromság. Parapetes kintről szív levegőt és kintre kipufog. Nincs hogyan telenyomja a szobát CO-val. Akinek az érzékelő bejelzett, ott vagy más helyiségből szivárgott át vagy ráfújt valamit a szenzorra, pl. dezodort.
2021. okt. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyet nem javaslok. Nyílt égésterű kazánok, vagy bojlerek esetében kell a CO riasztó. Ott, ahol egy hurkapálcát meg tudsz gyújtani a készülékben lévő lánggal. Ha a tető- és szélviszonyok olyanok, ezeknél az égéstermék visszaáramolhat. Egy teljesen zárt (és évenként átvizsgált) konvektor esetében a szénmonoxid beáramlás elképzelhetetlen. Teljesen felesleges a CO érzékelő a konvektorhoz.
2021. okt. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, át lett vizsgálva 2 hete, azt mondta a szerelő az egyik szobai konvektor kicsit eresztett, a műszer jelezte, hogy némi gázszivárgás van. Rosszullétünk nem volt tőle, elvileg csak a műszer érzékelte, bár enyhe gázszagot azért éreztem ahogy közel hajoltam és beleszagoltam. De megcsinálta, a többi konvektorra azt mondta jól működnek. Viszont erről nem beszéltem vele, csak olvastam a neten, hogy a reklámokban javasolják a CO érzékelőt annak akinek gázkonvektora van.
2021. okt. 19. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!