Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha csak látogató vendégek...

Ha csak látogató vendégek (vagyis akik nem alszanak nálatok) érkeznek hozzátok, nyitva hagyjátok a hálószoba ajtaját, ill. bevezetitek oda is őket?

Figyelt kérdés

2021. okt. 19. 13:01
A kérdező szavazást indított:
Igen, rendet rakok ilyenkor ott is, és sokszor bevezetem őket oda is.
Nem, csak látogató vendég ne nézegessen be a hálószobába, az privátabb szféra annál.
12 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyitva van az ajtó, nincs ott semmi rejtegetnivaló. Külön bevezetni nem szoktam oda senkit, mert látnivaló se nagyon van. Ha valakit lázba hoz egy csukott szekrény és egy letakart ágy, az felőlem benézhet.
2021. okt. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedul vagyok otthon es egy szexi csaj a latogato akkor bevezetnem :D


Viccet felreteve, nalunk napkozben nincs csukva a szoba ajto, akkor sem ha van nalunk valaki. Semmi rejtegetni valonk nincs.

2021. okt. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem vezetek be senkit a hálóba, miért tenném, de az ajtó nyitva van, miért ne lenne.

Mindig be van ágyazva ( el van pakolva az ágynemű és le van takarva az ágy) ha jön valaki hozzám, ha nem.

2021. okt. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartok tárlatvezetést nekik, igazából szerintem semmi közük hozzá, hogy hogyan néz ki az otthonom, meg a hálószobák amúgyis az emeleten vannak.
2021. okt. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha először jönnek látogatóba, akkor még tárlatvezetést is tartok. Általában, ha nem ajánlom fel magamtól, akkor a látogató kéri, hogy megnézhesse. Ami számomra nagyon vicces, hogy anyuméknál is így van, náluk két emelet is van, mindkettőt rendbe kell rakni, mert mindig mindenki, aki először van ott megnézi.


Egyszer egy külföldi utazás előtt próbáltam megtörni ezt a szokást és nem volt időm rendet rakni. Amúgy nagyon udvarias vendégek jöttek (süti, nasi, ital jött velük fél óra látogatásra - mikor esküvői meghívót hoztak), de sehogy nem tudtam lebeszélni őket arról, hogy bemenjenek megnézni, hogy mi van a hálóban. Azóta inkább mindig rendet rakok.


Főleg mivel valami számomra érthetetlen okból még a 70-80 éves nagypapám is minden alkalommal, mikor otthon laktam, felmászott egy emeletet leellenőrizni, hogy mekkora rend van a szobámban és most is az első dolga, ha átjön, hogy megnézze, hogy mekkora rend van a hálóban.

2021. okt. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk nyitva van minden, és nem titok a háló sem.
2021. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Én becsukom az ajtót, de rendet rakok. Számomra privát szféra, úgy érzem, nem "illik" mutogatni a hálószobát, a párommal közös ágyunkat. Ettől függetlenül nem zavar, ha valaki mégis meg szeretné nézni (különösen, ha nem mismásoltam el a rendrakást).

Eddig nem gondoltam bele, de valóban kérni is szokták, hogy mutassam meg a lakást. (Illetve van, aki csak szimplán felfedezte magának. :D) Én pedig alig láttam az ismerőseim hálóját, mert soha nem kérdeztem rá, pedig mindig érdekel, milyen a lakások elosztása.

2021. okt. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk rend van a hálószobában, ágy bevetve, letakarva. Az ajtó csak néha-néha van becsukva. A rokonaink megnézték, amikor beköltöztünk. Ennyi.
2021. okt. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!