Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ugy vettem észre, hogy mindenk...

Ugy vettem észre, hogy mindenki a nagyobb szobát nevezi ki halószobának, még a kisebb erkélyeset szobát nappalinak. Ez nekem nagyon furcsa, nem értem az okát. Miért így válaszják az emberek?

Figyelt kérdés

2021. szept. 5. 11:29
A kérdező szavazást indított:
kisebb erkélyes hálónak, nagyobb nappalinak
kisebb erkélyes nappalinak, nagyobb hálónak
13 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom. De én biztos, hogy a nagyobbat választanám nappalinak. Most nem tudom mekkora az a kisebb erkélyes szoba, viszont ha elfér benne egy franciaágy, egy normális méretű szekrény, meg egy íróasztal, az szerintem egy hálószobának elég. Nekem annyi elég lenne. Viszont ha ilyen dolgok sem férnek el benne, akkor hol férne el benne egy nappali (kanapé, meg minden)? Mármint, én többet lennék a nappaliban, mint a hálószobában, szóval nyilván azt választanám nappalinak, amelyik nagyobb szoba, hogy ott kényelmesen el lehessen lenni.
2021. szept. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
igen meg az a sötétebb szoba, az erkely miatt, egyértelműen azt nevezném ki haloszobanak
2021. szept. 5. 12:06
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A méretén túl nálam az volt a fő szempont, hogy melyik a csendesebb. Zajos utcára nyíló szobát semmilyen más okból nem választanék hálónak.
2021. szept. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Ez hagyomány volt régen, a régi házak is így voltak berendezve, nem tudom miért. A modern lakások már úgy vannak, hogy a nappali hatalmas, a hálok kicsik. Németországban régen is így volt, ott jártam iszonyú jó beosztású lakásokban.
2021. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így nem jellemző, inkább amin jobban átjárnak, az lesz a nappali, ami nyugisabb, az lesz a háló. Az sem mindegy, melyiket hányan használják, nincs-e benne plusz funkció, mint dolgozószoba vagy gardrób. Aztán meg olyan is van, ahol jobb híján a nappaliban alszik a család egyik fele.
2021. szept. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Mindenki úgy használja ahogy neki megfelel. Oka van annak, hogy ki hogyan használja.
2021. szept. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltal mindenkinél.

Kozelekedes miatt is lehet cigizni is erkelyen vagy levegozni csak...es akkor nem valki szobájából tehetik csak meg..

2021. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát én még soha nem láttam, hogy a kisebb szoba lett volna a nappali.


Na meg mi a kisebb és nagyobb?


Mert laktam olyanban ahol a kisszoba 18 m2 volt a nagy meg 20 m2. a saját lakásomban meg a kisszoba alig 12 m2, a nagyszoba meg 20 m2


Én mondjuk pont azon gondolkozom, hogy a kisebb szobát még kisebbre veszem és tényleg csak egy hálószoba lesz, míg a végéből gardróbot csinálok, mert eléggé cső szoba.

2021. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
a nagyobbik szoba négyzetméterre akkora, mint a másik szoba+ erkely. A válaszokból leszűrtem, hogy azért lehet az a nappali mert közelebb van a bejárati ajtóhoz. 2 méterrel 😂
2021. szept. 5. 17:21
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg?

Mert pont ilyet nem írt senki

2021. szept. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!