Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért akar valaki faluban lakni?

Miért akar valaki faluban lakni?

Figyelt kérdés

Nyilván azoktól kérdezem, akik megtehetnék, hogy máshol lakjanak. Tudom, hogy sokan vannak, akik csak faluban tudnak megvásárolni egy házat, ez a kérdés most nem hozzájuk szól.

Sokszor hallom olyanoktól, akik megtehetnék, hogy városban lakjanak, hogy inkább faluba költöznek, mert "városban csak lakni lehet, élni nem". Mire gondolnak ezzel?

Miért vonz egy fiatal párt az, hogy csupa öreg emberrel legyenek körülvéve, hogy bármilyen szórakozáshoz, nagybevásárláshoz be kelljen utazni a városba. Munkahelyet csak a városban fognak találni, tehát autóval (rosszabb esetben busszal) kell bejárni, ami reggel és este 1-1 órát vesz el az életükből évtizedeken át. A gyereket ugyan így egy órával korábban kell kelteni, nem tudja jól kipihenni magát. Látványra általában minden falu egyforma, ősrégi házak, rozsdás kerítések, a szomszédok lesik, hogy mit pletykálhatnak, miért tudnának megszólni, stb. Tv, internet általában rosszabb szolgáltatás és drágábban, mint a városban. Egyszerűen nem látom, hogy mit látnak ebben sokan.

Tényleg érdekel a magyarázat, nem csak kötekedni akarok. Csak leírtam, hogy én ilyennek látok egy magyar falut. (Hozzátenném, gyerekként sok időt töltöttem falun, de ma már nem mennék vissza.)

Köszönöm!


2021. okt. 31. 16:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Kezdjük ott, hogy faluban sem csak öregemberek laknak.


És városban is ki lehet fogni olyan lakótelepeket, gangos házakat ahol szinte csak az idős korosztály él. aztán nesze neked bármi felújítás, fejlesztés, mert hát neki 50 évig jó volt erre a kis időre meg már minek költse el a pénzét.


Másik dolog az utazás. Városon belül is lehet ugyanannyit utazni, míg faluról is 10-15 perc alatt elérhető egy nagyobb város.


Ráadásul a magyar falvak most egészen jól fejlődésnek indultak, találni viszonylag szépen rendbe rakottakat.

2021. okt. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 mindentudó99 ***** válasza:
96%
Gondolom a nagyobb élettér miatt.
2021. okt. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Én 18 évesen elkoltoztem otthonról Budapestre. Egy kis faluban nőttem fel, imádtam minden percét, jó volt ott gyereknek lenni. Munkalehetiseg miatt költöztem.


Szeretek Pesten lakni, de már nagyok a gyerekek, egyik még itt lakik velünk. Kb. 10 év múlva nyugdíjasok leszünk, és ha megerjuk, én is szívesen költöznek falura. Nem oda ahonnan jöttem, hanem itt Budapesthez közelebb.


Vagyom a békére, nyugalomra, a környezet közelségere, és nem vágyom a társashazi szomszédok magánéletere. Szeretek kerteszkedni, kint lenni akár télen is. Nekem ennyi.

2021. okt. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

"Sokszor hallom olyanoktól, akik megtehetnék, hogy városban lakjanak, hogy inkább faluba költöznek"


Az egy dolog hogy megtehetnék. Csak amit a városban vehetnének a pénzükből, ugyanannyiból falun egy sokkal "komolyabb" ingatlan kijön.


Tehát az embereknek nem a falun luxusvilla + napi 1 óra utazás vs. fővárosban luxusvilla a reális alternatíva, hanem mondjuk fővárosban lakás (jobb esetben sorház) vs. falun különálló családi ház 2000 nm telken, tripla garázzsal. És még sorolhatnék hasolnó példákat. Tehát lehet hogy tudnának venni nagyvárosban is minden alapvető igénytk ielégítő ingatlant, de a falun ugyanennyiért rengeteg "extrát" is meg tudnak venni.

2021. okt. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Ahol most lakom falun, onnan kb 35 perc a munkahelyemre beérni, amikor a városban laktam, akkor legalább 45-50 perc volt.

Itt van egy házam, több szobával, kerttel, terasszal, két szomszédom van, és az utca is csöndes, alig van forgalom.

Amig a városban éltem, volt másfél szobám, semmi természet, több emeletnyi szomszéddal és zajos, forgalmas utcával.


Ha "városi" életre vágyok, fél óra alatt ott vagyok, és a többi idöben nyugodtan tudod élni a saját házamban minden zavaró egyebek nélkül.

2021. okt. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieknek!

Mondanátok példákat ilyen igazán szép, élhető falvakra, kisvárosokra?


3. - Említed a társasházi szomszédod magánéletét. Én épp az ellenkezőjét tapasztaltam. Társasházban kb. nem is ismerem a szomszédaimat, faluban viszont mindenki leskelődik, kibeszél, stb. Tehát inkább kevesebb ott az igazi magánéletem.


4. - Igen, de többnyire, csak a telekáron tud spórolni, nem? Csak az olcsóbb. Hogyha építtet egy házat vagy felújítja a megvásároltat, akkor ugyanolyan magasak lesznek az építőanyagárak, munkadíj, stb. mindegy, hogy hol építi, nem?

2021. okt. 31. 17:13
 7/21 anonim ***** válasza:
68%
#6: Persze, az építőanyagárak és az építkezés költségei (jelentősen) nem olcsóbbak falun sem, de a kész (használt) házak ára igen, nem kevéssel. Illetve építkezés esetén is a telek ekkora méretben kb. az egyik legnagyobb költség.
2021. okt. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

3.vagyok. Szeretem a szomszédaimat, kis létszámú társashazban élünk, de nyáron mikor nyitva ajtó ablak, akkor az úttest túloldalán elő szomszédoknal is, és mindent látok hallok, az alkeszt, az állandóan ugato kutyást, kettővel odébb a börtönből szabadult kopasz pasi a pitbullal, (pedig igazán jó környéken élünk Zuglóban), a veszekedo fogorvos párt, a kisgyerekesek egész életét.


Erre nem vágyom. Télen semmi ilyen nincs.

2021. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

3. Á, értem, hogy mire gondolsz.

Akkor ehhez képest mi zárkózottabbak vagyunk. Nyáron ajtó zárva, ablakokon redőny lehúzva, teljesen besötétítünk, hogy ne jöjjön be a meleg és megy a klíma.

2021. okt. 31. 17:29
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
3-as valaszolo: a 2/A kerulet a te helyed! Ingatlanossal mutattass magadnak ott kerteshazakat!! Ott csend van egesz nap ,kozlekedes se nagyon van.
2021. okt. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!