Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol olcsóbb lakni? Panelban,...

Hol olcsóbb lakni? Panelban, vagy családi házban?

Figyelt kérdés
Ma szóba került ez a kérdés hármunk közt a családban. Én azt mondtam panelban lakni olcsóbb. Másik két ember kapásból lehurrogott, hogy családi házban olcsóbb, mert pl nincs közös költség stb. Szerintetek?
2021. nov. 1. 13:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg az összkomfortos(!) lakhatás a panelben a legolcsóbb.

Csak éppen nem mindenkit ez vezérel, hiszen sokan semmi pénzért sem laknának ilyenben.

2021. nov. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Engem nagyon durván lehurrogtak amikor mondtam hogy a panel az olcsóbb. Oda pl nem kell fűnyírót venni, se megvenni a fát a fűtéshez stb. Szóval nem értettem a hatalmas vehemenciát amiért lehurrogtak.
2021. nov. 1. 13:34
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Panelban.

A rezsit nehéz meghatározni információk nélkül.

De egy házon mindig van mire költeni.

Természetesen a panelre is lehet,de ha hasonló jó állapotú ingatlan mindkettő,akkor is pár éven belül a házon több tennivaló akad és költségesebb is.

2021. nov. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Azzal jöttek, hogy pl panelnál ott a felújítása alap, de családi háznál meg kizárólag a saját házát újítja fel az ember stb.
2021. nov. 1. 13:39
 5/24 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon nem volt igazuk hogy a családi házban olcsóbb a lakhatás. Ezért is várom a véleményeiteket, hogy ki hogyan látja ezt a kérdést.
2021. nov. 1. 13:41
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Családi házban lakom, a panel SOKKAL olcsóbb volt!

A "közös költséget" itt ugyan nem kell fizetni, de egyénileg fizetjük a vizet (ott korlátlan volt a vízfogyasztás), a fűtés karbantartást, szemétszállítást, a felújítást 100%-ban, ellenben a panel tulajdonhányad alapján történő fizetéssel.

A saját házamon a tető felújítása 4 millió volt, a panelben nagyjából 6ezer a ránk eső rész, egy éven keresztül. A szigetelés dettó. A fűtés az 5x-e a háznak a panelhez viszonyítva.


Mindezektől függetlenítve, ha váltanék a családiról társasházra, az nem panel lenne.

2021. nov. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
97%

A közös költség szinte aprópénz, ahhoz képest,amit egy ház képes elnyelni.

Nekem az utolsó panelban 8ezer volt,ez 96 egy évre.

Az idén ettől többért vettem anyagot a külső vakoláshoz és a széldeszka cseréjéhez.

Ebben nincs még benne a munkadíj.

Előző évben kocsibeálló, azelőtt garázs ajtó, jövőre csatorna csere, kerítés festés.

Pár éve fűnyírót cseréltem,egy ideje gondolkodom az ágaprítón.

Mindig kell valami plusz szerszám vagy gép,ami bedöglik vagy szükséges.

És a felújítási költségekbe nincs benne,ami nem fér bele.

Kültéri lámpák csere, kerítés csere,kerti kiülő, hátsó kerítés, kerti bútor, komolyabb parkosítás és még sorolhatnám...

2021. nov. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%

Az a baj, hogy almát hasonlítasz a körtéhez.


Hiszen a "nyers" rezsi nagyságrendben ugyanott van, a víz gáz, villany annyi, amennyit fogyaszt az ember, a különböző díjak is hasonlóak, fűtésnél nem mindegy mekkora légteret mivel, hogyan fűtesz ki.


Értelemszerűen egy háznál sokkal magasabb a felújítási, karbantartási költség, hiszen minden egyedül, magadnak kell intézned ami kis tételben általában még drágább is mint "nagyüzemben" egy panelban.


Belső fejújítás meg fajlagosan ugyanott van, csak egy panelban sokkal kötöttebb a kezed.

2021. nov. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
49%
A csirkéknél meg a disznóknál is olcsóbb a kertreces tartás mint a szabad tartás. De hát éljen ketrecben akinek ahhoz van kedve.
2021. nov. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
50%
Újépítêsű(!) lakás. Lehet tégla lakás is vagy panel is. De ha korszerű a berendezés (cirko, jó minőségű nyílás záró, energiatakarékos fogyasztás) akkor nagyon olcsó.
2021. nov. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!