Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szénmonoxid érzékelő becsipo...

A szénmonoxid érzékelő becsipoghat attól is, ha csak az a baj, hogy régen volt szellőztetve?

Figyelt kérdés

Parapetes konvektorom van. Egy van bekapcsolva, ott ahol tartózkodom, az érzékelő is itt van. Egy hónapon belül már kétszer riasztott és megfigyeltem, hogy akkor csinálja, ha szinte egész nap nagyra van véve a fűtés, de szellőztetni elfelejtek. Nem szoktam rosszul lenni. Semmi furát nem érzek. Ei 207 es tipus.

Hirtelen sipolni kezd és szaporán villog a piros fény, bár múltkor a sárga is bejelzett, tök új. Pár hetes, az eleme is teljesen új.

Most a csipogást leállitottam gyors kiszellöztettem. Egy ideig még villogott, aztán leállt teljesen.

Vajon csak megbolondult az eszköz, vagy szénmonoxidon kívül más is beindithatja vagy tényleg lehet baj?


2021. nov. 3. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Ezt a készüléket azért használják az emberek, hogy megmentse az életüket.

Természetesen nem lehet kizárni, hogy hibás, de ha a szellőztetés után elhallgatott, akkor mégis volt szénmonoxid a szobádban.

2021. nov. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha régi a konvektor, előfordul, hogy a dobon rés lesz( belső hegesztés,sajtolás) miatt. Vagy régi öntöttvasnál tömítés öregedés. Ezek miatt érdemes lenne megnézetni
2021. nov. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hüha. Beszéltem már a szerelövel egy két nap és kijön. Most nem kapcsolhatom ki mert akkor meg megfagyok. Többet szellöztetek és éjszakára csak őrlángon hagyom . Most csend van nem villog nem riaszt, miota szellőztettem.
2021. nov. 3. 19:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Arról jó ha tudsz, hogy esetleges szénmonoxid mérgezésnél nem tudsz kimenni a szobából, mert elhagy az erőd.
2021. nov. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lehetetlennek tartom. Akkor 1) lyukasnak kell lennie valahol, 2) ebből következően gázszagnak is lennie kell, 3) a szénmonoxid miatt az égésnek is elégtelennek kell lennie. Abszurdnak hangzik, hogy egyszerre ennyi hiba jelen legyen és ne vegyék észre. Persze gázszerelőt azért hívjon, nézzen rá.


Szóval az én kérdéseim a következők lennének:


Az érzékelő milyen márkájú? Rajta van a katasztrófavédelem hitelesített listáján? Nem járt le? Nem fújtál valami sprayt a szobába? Nem szivároghatott át másik helyiségből a szénmonoxid?

2021. nov. 4. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ei207 márkáju az érzékelő. Teljesen új sz elemmel együtt.

Nem tudom, mennyire hitelesitett márkáju készülék. Ajándékba kaptam, használatlanul, frissen vsárolva.

Nem érzek semmi fura szagot akkor sem, ha nagyra van véve a készülék.

Jol füt, úgy, mint régebben. Tehát ég rendesen .

Csak ebben az egy szobában fűtök, máshol nincs bekapcsolva készülék, hacsak nem a konyhai tűzhely monoxidos, ami viszont messze van a szobátol.

2021. nov. 4. 06:29
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt találsz listát a jó és rossz érzékelőkről

[link]

2021. nov. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
2# vagyok, miért lettem lepontozva? Nálam pont ez volt a hiba. A régi féges lemezdob megrepedt, ahol belülről ponthegesztve volt másik lemez.
2021. nov. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

A CO-nak nincs szaga! Pont ezért nagyon veszélyes, nem érzed, és egyszer csak nem tudsz felkelni, mert kb. le vagy bénulva.

CO csak égés során keletkezik, tehát vagy konvektor, vagy gáztűzhely, vagy gázos vízmelegítő a ludas.

A "régen szellőztettem" állott levegőben a CO2 magas, de azt pl jelzi a szervezet fáradtsággal, fejfájással, ha túl magas a szint.

2021. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Steck...

Az NEM márka,az ipari hulladék!

Az emberek miért tecsóba,emagra,barkácsboltba járnak olyasmiért,ami az életüket védheti?

Legyél nyugodt,téves riasztások sokaságát fogja még produkálni!!!(lehet,hogy szén monoxidra viszont NEM)

Ennyiért adtak volna egy Honeywell XC70-st.

2021. nov. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!