Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék védekezni...

Hogyan tudnék védekezni áramszünet ellen télen?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakom,gázkazánnal oldom meg a fűtést.Volt vegyes tüzelésű kazánom is,de sajnos kilyukadt,nem vettem másikat,mert sokkal kényelmesebb gázzal fűteni.Valamint a munkám miatt sokat nem vagyok otthon,és így lehűlne nagyon a lakás,ha nem lenne a gázkazán.Viszont egy tartósabb áramszünet esetén bajban leszek,mert ugye a gázkazánnak áram kell,anélkül nem tud bekapcsolni!Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. nov. 8. 07:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"Még egyszer: GÁZ kazán.

Elektromos gyújtással és vezérléssel."

Arról beszélek, nem tűnt fel? :D :D :D Kell neki a példa kedvéért 5 mA állandóan, az az átalakításban 15 mA-t még hozzátesz, és az önkisülés még 5 mA, így vagyunk az elképzelt idő negyedrészénél hosszabb időre nézve.

2021. nov. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
95%
Éppen most készítettem egy pb palackról üzemelő agregátort sziget üzemre inverterrel. Hat 11 feles tele palackom van a garázsban. Ezzel egy jó ideig el lehet lenni és jöhet az áramszünet egy évre akár.
2021. nov. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Igazából nem az energiaválság miatt félek,ahogy írta az egyik hozzászóló korábban!Azt mondják nálunk nem lesz gond.Hanem elég egy fél napos áramszünet,leesik 1 nagyobb mennyiségű hó,vagy vihar esetén mínusz 10 fokos hidegben azért megéreznénk!(volt rá példa régebben,csak akkor fával tüzeltem,ezért nem volt gond)Erre a kimaradásra keresek megoldást.
2021. nov. 13. 12:28
 14/17 anonim ***** válasza:

Erre írtam másutt, hogy Amerikában azt tanácsolják, tarts otthon pokrócokat.

Valamint, meg kellett volna tartani sorbakötve (vagy akárhogy, de akkor golyóscsapok kellenek esetleg) a vegyes tüzelésű kazánt. Ha még nem dobtad ki, akkor nyáron építtesd vissza. Ez persze megint csak akkor megoldás, ha valaki tud fűteni (elsősorban, hogy otthon van...).

2021. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Régi kazán volt,és kilyukadt.Gondoltam a gáz kényelmesebb,veszek azt,és igazam is lett.Valamint az éves fűtési költségem is kevesebb így,és mindig meleg van.Annyi pénzem meg nem volt,hogy vegyek 2db kazánt.(vegyes,gáz).Valamint,ha most vennék,akkor át kellene alakítani a rendszert is+keringető szivattyút is venni kellene hozzá.Nem lenne olcsó móka!
2021. nov. 13. 13:25
 16/17 A kérdező kommentje:
Ja,és a vegyes kazánnal is bajban lennék áramszünetkor,mert a keringető szivattyú megállna.Tehát ugyan ott lennék ahol a part szakad!És még veszélyes is.
2021. nov. 13. 13:28
 17/17 anonim ***** válasza:
57%

"mert a keringető szivattyú megállna"

Hát, az kétségtelenül csőkeresztmetszet és radiátorszelep típus kérdése.

2021. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!