Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy fúrt kút mennyi vízet ad?

Egy fúrt kút mennyi vízet ad?

Figyelt kérdés
Van egy fúrt kútam, amiből egyszerre kb. 80 liter vizet lehet kiszívni, utána kb. 3 liter/perccel köpdösi a szivattyú a vízet. Szerintem ez nagyon kevés. Egy jó fúrt kútnak, hogy kell müködnie.?
2021. nov. 12. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Úgy, hogy annyi vizet ad, amennyit szeretnél, elegendő.

Ehhez vagy mélyíteni kell, vagy máshol fúrni.

Nálunk szemközti telekszomszéd kutat furatott, elment a mienkből a víz (kicsit lejt a terep), új kutat kellett fúrni, 25m-en lett elég víz.

2021. nov. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Idéntől az enyém már semennyit.

Nekem is beadta a kulcsot, amikor a szomszéd fúratott. Na meg a nyári szárazság sem volt a kút hasznára.

Halál boldog lennék napi 80 literrel.

2021. nov. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk a szomszéd kútjától kb 10-15 méterre van a kútunk , de rendesen ad vizet, és úgy 15 éve nem volt semmi gond vele. Pedig ők nyáron nagyon sokat locsolnak, mi jóval kevesebbet. A kút kb 40 méter mély. Ja és adna 3-4000 liter vizet is óránként, de a szivattyú nem túl nagy teljesítményű.
2021. nov. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Hát ez attól függ,milyen víznyerő rétegbe talált bele a kútfúró.

Mikor megfúrta a kutat,lecsövezett,pár óra alatt mekkora lett a vízoszlop nagysága .Ha csak m körüli,sok vízet ne remélj.

25 m en csak a homokot termelte,igaz membrános szivattyú volt bent.

Ez a kutam be is omlott.Pár méterrel másikat fúrattam.

Ez 60 m es lett.Mire lekerült a cső,56 lett,mert nagyon jött be a homok.A vizszint teteje 44 m en van.A szivattyú kb 50 m en van.

Percenként 33 l t nyom fel.Próbánál kb 1 m-t esett a víz szint,15 perces üzem után.Kb 25 éves a kút,de még soha nem volt vízhiányom.lekopogom ...Nagyon sokat öntöztem,de 15 perces szivatás után 10 percet mindig pihentettem.Nem szabad a fúrt kutakat túlterhelni,időt kell hagyni a víznek amig a kialakitott járataikon megérkezik.Aki nem hagy időt,ott a viz a talajban meglódul,és bejut a kútba.Erre mondják,hogy a kút homokol.

Membrános szivattyút őrültség letenni,az a fúrt kút gyilkosa.

A telket most adtam el,az új tulaj nagyon örült a jó kútnak.

A terepviszonyok nem mérvadóak a kút mélységénél.A talajban a víz adó rétegek váltakozó mélységben vannak.

Ne add fel a reményt,dolgoztatni kell a kutat szép lassan.

Ahogy kialakulnak a vízjáratok,egyre több vízed lesz.

2021. nov. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem összekeverendők az ásott kutak a fúrt kutakkal.Az ásott kutakban eleve lehet 3-4 m3 víz is .Fúrt kutaknál meg ami a viznyerő rétegből

a szűrön keresztül belefolyik a csőbe.Jó ha ez a szűrő cső legalább 4-5 m.

2021. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mindentudó99 ***** válasza:
72%
Alföldön nálunk korlátlan mennyiség van mindíg. Nem egy iszonyat mély kutak
2021. nov. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem ez a kérdés, de hozzátartozik. A közelemben egy szomszéd kutat furatott. Az én nyolcvan éves ásott kutamban elkezdett csökkenni a víz-szint. A szomszéd boldog volt, mert neki volt vize. Kénytelen voltam négy métert mélyíteni, úgy lett két méter vízoszlopom. Aztán elköltöztek, az új lakó nem locsol, azóta hat méter a vízoszlop a kutamban.


Csakis mélykúti búvárszivattyút használok, a membrános tönkrevágja a kút körüli talajt.


Szóval a fúrt kút, ami talajvízből táplálkozik, az bizony nagyon karcsún ad vizet..


Ha véletlenül átfúrnád a vízzáró rétget, az ártézi már bőven adná a vizet... Ez a művelet tilos!

2021. nov. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem egy új kút 20év körül van, állítólag régebben jó volt, nem rég vettem, ez egy zártkerti ház, vezetékes víz nincs, itt szerettem volna lakni, de ez igy nem jó, tiszta vízből még kevesebbet ad.
2021. nov. 12. 18:51
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
A talajvízzel kapcsolatos témáról írtam a diplomamunkámat, tehát úgy hiszem, hogy értek hozzá. A kút vízhozamának mértéke az altalajvizet tartalmazó réteg vastagságától függ, illetve ennek a tajanka a vízáteresztő-képességétől. Homok könnyen átereszti, az agyagtalaj nehezebben. A kútban a víz tölcsérszerű alakul a környezetében, mégpedig a szivattyú elhelyezésének mélységétől. Tehát könnyen megtörténhet, hogy az új kút elszippantja a meglevő kúttól a vizet. Tudtommal most már kutat fúrni vagy ásni csak engedéllyel lehet, éppen azért, hogy ne történjen ilyen "vízlopás". A talaj (a kút) vízhozamát próbaszivattyúzásával mérik. Ha elég mély a talajvizet szállító réteg, de kicsi a kút vízhozama, akkor mélyíteni kell a kutat és lejjebb helyezni a szivattyút.
2021. nov. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!