Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gazdaságos fűtés egy nyaralóba...

Gazdaságos fűtés egy nyaralóba, hogyan?

Figyelt kérdés
Adott egy nem nagy nyaraló, ahol PB palackos gázkonvektor található, mint fűtőtest. Télen szertnénk ismét oda menni kb 2 napra, de a tavalyi dolgokból tanulva szeretnék valami jó fűtési rendszert kitalálni. A PB palackal az a baj, hogy drága a töltés (4500Ft), és az is csak 1 napi fűtésre elég (tavaly a hőmérséklet az 1 nap alatt kb annyit emelkedett, hogy épp hogy bent nem fagytunk meg). Villanyhősugárzóból pedig kéne vagy 3, hogy kellemes hőmérséklet legyen aránylag rövid időn belül, de ez már ismét nem gazdaságos. Arra gondoltam, hogy van egy kis kályhám, hogy azt elvinném, de sajnos a kájhacsőnek nincs hely (csak a konvektornál van kivezetés, de az alapból sokkal véknyabb mint a kályháé, valamint félek hogy azt bekormozná). Gondoltam már rá, hogy a fürdőszobai ablakot leszerelem, és ott kidugom a kájhacsövet, de ott valami anyaggal kikéne tölteni az ablakkeretet és a cső körül, ami nem gyulladna meg, de nem engedné be ott a hideget. Ötleteket várok. Köszi előre is.
2010. szept. 4. 21:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

"Üvegezd" be a fürdőablakot mondjuk 1mm-es acéllemezzel, amire vágsz egy kályhacső méretű lyukat. A rést hőálló szilóval tömíted.


Vagy kiveszed az ablakot, és kőzet- vagy üveggyapottal jól betömöd az ablakot, illetve körbetömöd a csövet.

2010. szept. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne kísérletezz,mert nagyon rossz vége is lehet.Inkább a drágább fűtés de túléled!

Régen se volt ott kályha?Lehet megvan a kivezető csak be van tömve.Kémény van?

2010. szept. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Altalaban a nyaralokban van kemeny. Biztos, hogy nincs

kemeny?

2010. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
a pb palackos konvektorhoz van kémény, de nem téglakémény,hanem ez a horganyzott csöves kémény, amit a gázcirkókhoz szoktak beépíteni. Abba nem akarom bevezetni, ugyanis alapból sokkal véknyabb a csöve, mint a kályha vége, és a visszaáramlás miatt tényleg veszélyes lehet. Viszont az ablakos megoldáson még tanakodok
2010. szept. 4. 22:04
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Elektromos olajradiátort vegyetek, az pillanatok alatt bemelegíti, és nem is fogyaszt vészesen sokat. Én a konyhát fűtöttem vele, és egy hónap alatt fogyasztott 2-3ezer forintot úgy, hogy folyamatosan be volt kapcsolva (szabályozós, ki-bekapcsol magától, ha elér egy adott hőmérsékletet).
2010. szept. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy itt csak 2 napig leszünk, és olyan valami kéne, amivel hamar meleget lehet csinálni egy egész nyaralóban. Egy 2kw-s ventillátoros hősugárzóval fűtöttünk tavaly, amikor kifogyott a PB, de ott mindenki megfázott, nem bírta fűteni, és az éjjel nappal ment
2010. szept. 4. 22:28
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen hősugárzóm van, amit írtál. Egy helyiségre elég jó szerintem. Persze ha ki vannak hűlve a falak, akkor sajna az egy nap, mire felmelegszik. Viszont az egy nap alatt 2-3 ezer forintnál nem fogyaszt többet szerintem.

Mi lenne, ha odaadnád a szomszédnak és megkérnéd, hogy egy fél nappal azelőtt, hogy lementek, vigye át és indítsa be? És azt a két napot akkor egy szobában töltitek, annyit meg simán befűt.

2010. szept. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez egy nyaraló, és mivel ide nyáron szoktak járni, télen a környéken nincs ott senki. Meg ráadásul nem tünt elég hatékonynak tavaly sem, pedig volt olyan, hogy egyszerre a hősugárzóval és a konvektorral fűtöttünk...
2010. szept. 5. 11:06
 9/24 anonim ***** válasza:
A Siestánál jobbat sajnos nem fogsz találni,az 1 nap nem tudom hogy jött ki,nálam 2hetet elment 1 palackkal(1es fokozat/napi 7-8 óra).
2010. szept. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát a fás tüzelésű kályha sokkal jobb annál. Egyrészt sokkal olcsóbban üzemelteted, másrészt sokkal nagyobb teljesítményű. Persze kényelmetlen, mert tüzet kell rakni, és meg kell oldani még a kályhacső kérdést is.
2010. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!