Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A konvektoros fűtés valóban...

A konvektoros fűtés valóban gazdaságos lenne?

Figyelt kérdés

Éppen albérlet keresésben vagyunk. Sok apróhirdetésben olvasom, hogy alacsony a rezsi, mert konvektoros fűtés van. Hát mi most éppen kertes házban lakunk, konvektorokkal fűtünk. A fűtésszámlánk minden, csak nem alacsony. Ha normális hőmérsékletet akarok elérni télen a lakásban, akkor a gatyánk rámegy a gázszámlára.

Aki konvektorral fűt (esetleg Bp. belvárosában, nagy belmagasságú lakásban), megírná, hogy mennyi gázszámlát fizet, mekkora lakásban, hány konvektorral?

Esetleg még a Hérás fűtés is érdekelne, mert sok lakásban az van. Olyat érdemes-e bérelni?

Nagyon köszönöm a segítséget előre is!


2010. júl. 20. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
A konvektor alapvetően marhára nem hatékony, tehát nem gazdaságos. Az a fő előnye a távfűtéssel szemben, hogy lekapcsolhatod ha elutazol, vagy lekapcsolhatod helyiségenként.
2010. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam. Ha nem használom, akkor marha olcsó :-)
2010. júl. 20. 09:22
 3/11 anonim ***** válasza:

A hérás jobb!

1--a konvektor közvetlen érintkezik a levegővel,"égeti" a port.meg gazdaságtalan ! Ha parapetes--egyszer nézd meg,hány fokos a kiáramló füstgáz,amivel az utcát fütöd!

2--Ha elmész,nem fűtesz,oké.Aztán ha hazaérsz,2x annyi felfűteni ismét !

--Egy cserépkályha az azért jobb,/gondolom abban van a héra/-egyenletes,kiszámíthatóbb,tartós meleg,egészségesebb,jó odadőlni a hátaddal.

2010. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítok a kérdésemen :-)

Az érdekelne, hogy aki ilyen lakásban lakik (belváros, magas belmagasságú) és esetleg konvektorral vagy hérával fűt, annak mennyire jön ki a fűtésszámlája, amikor valóban fűteni kell. Mennyi gázszámlával, milyen hőmérsékletet tud a lakásban tartani?

Ezeket az általánosságokat én is tudom, mivel jelenleg is sajnos ilyen házban lakunk. Persze ha nem fűtök, nyilván nem kell annyit fizetni, stb...

2010. júl. 20. 14:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Na hát ezzel jelentősen lecsökkentetted a potenciális válaszolók számát..:)
2010. júl. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az lehet, de legalább a kérdésemre válaszol, aki válaszol.

Aranyosak voltatok, hogy vettétek a fáradságot a válaszokra, de mint írtam jelenleg is konvektoros házban élünk, tehát ezekkel az alapvető dolgokkal, amit írtatok sajnos tisztában vagyok.

2010. júl. 21. 08:41
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
44m2, 150m3 két konvektor és télen 10e körül van. Belváros, 3emelet egyik oldalról szomszéd, másikon padlástér, felettem padlás.
2010. nov. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Óóóó, nagyon köszönöm a válaszod!

Végülis vettünk lakást, belváros,68 m2, 2 konvektor. Nagyon kíváncsi leszek a fűtésszámlánkra. De eddig úgy érezzük, nagyon jó a rendszer, mert még fűtés nélkül sem megy 1 fok alá a hőmérséklet. Eddig a költözés miatt nemigen fűtöttünk.


Mégegyszer köszönöm, hogy írtál!

2010. nov. 17. 15:41
 9/11 CsabaHorvat ***** válasza:
Hali, a konvektorok vezérlése mára már megoldott. Ha veszel konvekpro-t, akkor össze tudod kapcsolni a gázkonvektorodat egy digitális szobatermosztáttal. Így programozni tudod konvektorod működését.
2012. aug. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, utána fogok nézni.
2012. aug. 10. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!