Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Otthonra villamostűz ellen...

Otthonra villamostűz ellen tűzoltó készülék beszerzése érdemes? Egyáltalán van értelme? Mennyire biztonságos tűz ellen az áram megszakító?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 1kg-os poroltó van itthon mert eddig úgy gondoltam, hogy úgyis csak kisebb tűz az amit el tudnék oldani mondjuk egy konyhai berendezés vagy valami kigyulladt anyag arra meg elég bőven vagy akár az is ha rádobok valamit ami elfojtja.


Viszont habár elméletileg az áram megszakító 6ms alatt leold ha túlmelegednének a vezetékek/túlterhelődne a hálózat magas felvétel vagy zárlat miatt tehát elméletileg akármit teszek itthon nem tudom kigyújtani a házat. Mégis van bennem egy kis aggodalom azzal kapcsolatban, hogy ha a falban a vezetékek akárcsak autóban is előfordul ilyen, hogy annyira felforrósodnak hogy a burkolata megolvad, esetleg meggyullad és a falon belül elkezd égni, az ellen valamivel tudjak védekezni.


Van oltórendszer aminek brutál drága lenne a telepítése, a falon belüli részt vagy a ház belterét elárasztaná szén-dioxiddal ami eloltaná a tüzet.


A másik amire gondoltam, hogy egyszerűen venni itthonra 12kg-os poroltóból párat ha esetleg mégis megtörténne a baj mert mire a tűzoltó kiér addigra leégne minden.


Az a kérdésem, hogy van értelme bármennyi porral/habbal/gázzal oltót itthonra vagy ha lenne nekem akár 4db 50kg-os akkor se tudnék egy ilyen tüzet megfékezni?


Illetve egyáltalán van bármi esély arra, hogy a falban lévő vezetékek meggyulladjanak vagy az áram megszakító ezt minden esetben megakadályozza?



2021. nov. 20. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A házban megfelelő vastagságú vezeték rendszer legyen,ezek kötései forrasztva legyenek,vagy gyári szoritóval,nem pedig csak fogóval összetekerve.Megfelelő A számú kis megszakitók,és nem jön létre túlterhelés,így a vezetékek felizzása.Nem vagyok villanyszerelő,de így gondolom.

Ennyi féle és nagyság tűzoltó készülék még az önkéntes tűzoltóknál sem található.

2021. nov. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

#1: "A házban megfelelő vastagságú vezeték rendszer legyen,ezek kötései forrasztva legyenek"


Régen tilos!


Kérdező! Legyen otthon egy porral oltód és füstjelződ, lehetőleg "okos", többet nemigen tehetsz, nem is kell.

2021. nov. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elektromos tűz ellen nem véd a kismegszakító sokszor már az egész szoba ég mikor leold akkor is azért mert elégett a szigetelés a vezetékeken. Elektromos tűz ellen csak az a megoldás hogy szabványos és szabályos elektromos rendszered legyen ami rendszeresen karban van tartva szakember által.

Elektromos és bármilyen tűz ellen legalább egy 6 kg-os poroltóval tudod felvenni a versenyt ha jól alkalmazod, egy 1 kg-os semmire sem jó maximum egy kigyulladt serpenyőt tudsz vele eloltani. Ha biztosra akarsz menni érdemes füstérzékelőt felszerelni hogy a lehető legkorábban észleld a tüzet mert minden perc számít - főleg ha van riasztó rendszer is a házban mert az át tud jelezni a segélyhívóra így ha nem vagy otthon akkor is jön a segítség.

2021. nov. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!