Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Sima felületre matracot okos...

Sima felületre matracot okos ötlet tenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy olyan ágyam van, ami alapból egyes, de kihúzható és kettes lesz belőle. Úgy működik, hogy az alját ki kell húzni és a matracot rá kell fordítani. Lényegében szétnyitós matrac van benne. És ez hozzá van rögzítva az ágy felületéhez, ami pedig egy deszkalap. De már kezd eléggé kényelmetlen lenni, éjjelente többször is arra ébredek fel, hogy zsibbadnak a kezeim tőle és a közepe már el is használódott.

Azt tervezem, hogy veszek bele egy új matracot, de majdnem minden ágynak az alja hajlított falécekből áll. És az lenne a kérdésem, hogy ennek van valamilyen funkciója vagy simán mehet a matrac sima felületre is.

Egyébként memóriahabos matracon gondolkozok, egyszer próbáltam és nagyon megtetszett.



2021. nov. 30. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Van funkciója az ágyrácsnak is, mivel az is rugalmas alátámasztást ad a gerincnek illetve tud is szellőzni a matrac. Full egyenes vagy teli bútorlapra nem tenném, mert bepenészesedhet a matrac alja. Memóriahabos matraccal csak óvatosan, mert nyáron nagyon meleg lehet, meg van ahol a memóriahabot bevarják a huzatba, így az nem is mosható.
2021. nov. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Közben már én is sok helyen olvasgattam. Arra jutottam, hogy cserélem az ágyat is.

A matrac kiválasztása elég nehéz lesz, rengeteg mindenre kell figyelni.

2021. nov. 30. 12:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy biztos, hogy csak személyes kipróbálás után vedd meg, mert úgy tudod meg neked mi kényelmes
2021. nov. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az nem számít hogy telibe van fedve vagy lécekből áll, láttam aki magának készített ágyat és osb lapot rakott a matrac alá, szellőzésen kívül nem hiszem hogy más gondot okozna.

Az új matraccal már csak nyitott állapotban tudod használni.

2021. nov. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Kényelmi szempontból nagyon is számít,hogy van-e normális rugalmas ágyrács, vagy csak valami lécezés, vagy a te verziódban OSP lap van. Mert a rugalmas ágyrács még hozzátesz a matrac kényelméhez, még ha alatta fix dolog van, akkor csak a matrac veszi fel a test formályát, ami nem minden esetben, (pl oldalfevénél) elég. Gondolj csak arra hogy van egy vékonyabb matracod, oldalt fekszel,és ha nincs rugalmas ágyrácsod, akkor a vállad , derekad és az oldalad is egyvonalba kerül, gerinced meg girbe-gurba lesz. Míg az ágyrács legalább a derekadat engedi jobban leengedni. Több mint 30 évig aludtam olyan ágyon amin csak vékony szivacs volt, alatta tele lappal. Most van rendes matracos ágyrácsos ágyam, és hatalmas a kényelembeli különbség. Eleve jóval kevesebbet is forgolódom.
2021. nov. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A rugalmas ágyrács csak kényelmi szempont. A matracnak van megfelelő vastagsága, és feltudja venni a test formáját.

A keményebb matrac tud puhább hatást adni a rugalmas ágyrácsra.

2021. nov. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

22 centi vastag félkemény matracom van én magam pedig 82 kiló vagyok, de még így is "dolgozik" az ágyrács.

Üdv:5-ös

2021. nov. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!