Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Jó környéken albérletben vagy...

Jó környéken albérletben vagy rosszabb környéken saját lakásban jobb választás élni?

Figyelt kérdés

A kérdés az, hogy ha jelenleg egy jobb környéken élsz albérletben, feladnád-e ezt egy olyan lakásért, amit meg tudnál venni, de sajnos csak rosszabb környéken?


Van itt olyan, aki így tett? Meg tudtátok szokni? Nem bántátok meg?



2021. dec. 2. 05:35
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Azért függ attól, hogy rosszabb környék alatt mit értesz. Olyan helyet azért nem vállalnék, ahol a testi épségem kockáztatom vagy megfagyok télen vagy nagyon nehezen megközelíthető.

Én anno Budáról költöztem Pestre, itt több a rossz arcú népség a környéken, ez tény, meg kevésbé zöld a környezet is, de itt is lettek számos barátaim, ide születtek a gyerekeim, normálisak a házban lakók is és sokkal jobb, kényelmesebb az infrastruktúra. Persze bennem a sznob királylány visszavágyik :) de azért nem gondolom, hogy a magyar átlaghoz képest rossz a helyzetem (sőt) vagy tragédia lenne.

2021. dec. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, attól függ, mit értesz rosszabb környéken. Magdolna negyed vagy mondjuk Újpalota.

Amúgy ha tűrhetőbb környék, de megsem akarok ott lakni, akkor megvenném a lakást, de kiadnám, és maradnék albiban. majd akkor vennék jobbat,amibe be is költöznék, ha arra is összejönne a pénz. De addig is jobb ha legalább egy ingatlanod van, meg ha nem is laksz benne. Eleg fura időket élünk, jobb a biztonság. De pl a magdolna negyedben így se vennék semmit.

2021. dec. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A jobb környékről rosszabbra költözni alatt pl. Budáról Pesterzsébetre költözést értem. (ezt csak példának hoztam) Az albérlet elég drága, nehéz mellette félretenni sajnos, így a budai rész számomra sosem lesz megfizethető. De ahogy jelenleg megy minden, lassan már egy rosszabb hely is erősen zsebbe nyúlós lesz.
2021. dec. 2. 08:47
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

a rosszabb mitől rosszabb?


Én Buda egyik elegáns helyén lakom, szellős, nagy telken. Itt mindenkinek a háza külön áll. Nos itt sokkal szarabb az állomány, csak a felületes sétálónak ez fel sem tűnik...néhány év, és kiderül a féktelen irigység, az ebből eredően a gyűlölet..

A Kőrisben, vagy a Nagydiófában sem rosszabb.


A jó környék/rossz környék nem igazán elegáns megkülönböztetés...nem tudni, ki miért lakik ott? Kényszerből költözött, vagy oda született? Nagyon nem mindegy.

2021. dec. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha én úgy érzem,hogy most egy jobb környéke lakom, és ahová mehetnék az rosszabb, egyértelmű,hogy nem vennék ott lakást, maradnék albérletben és nézegetnék lakásokat olyan helyen ahová szívesen mennék. Itt tehát számomra azon lenne a hangsúly,hogy én hol érzem jól magam.
2021. dec. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pesterzsébetre semmiképp se költöznék. De nem csak ez a 2 véglet van.
2021. dec. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Máaodik
2021. dec. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nézz eggyel kisebbet.
2021. dec. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Albérletben csak LAKNI lehet,ÉLNI nem!
2021. dec. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!