Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Konvektor gázszivárgás tisztít...

Konvektor gázszivárgás tisztítás után?

Figyelt kérdés
Tegnap volt nálam a gázszerelő, kitisztította és átnézte a konvektort. Azóta gázszag van. Nemrég vettem a házat, még sose volt kitisztítva a kb 20 eves konvektor. De be tudtam gyújtani, nem volt gázszag. Most van. A 3 konvektorból csak egyből jön ez a szag, abból, amelyiket a legjobban szétszedte, de azóta folyamatosan. Mit tegyek?

2021. dec. 3. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem szabad üzemeltetni,és fel kell hívni a szerelőt.

Valamit nem húzott meg tökéleteden. Neki van szivárgást jelző folyadéka,nézze meg.

2021. dec. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ettől féltem. Azt reméltem, hogy pár nap múlva megszűnik, és csak a javítás miatt van ez. Akkor holnap felhívom, remélem kijön és ingyen kijavítja, mert számlát azt nem adott.
2021. dec. 3. 22:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Arra kíváncsi leszek. Esélyes, hogy többet nem látod.
2021. dec. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem biztos.

Van joszaki profilja, sokan dicsérték. Gondolom, nem akarja lerombolni ezt. Egyébként mikor itt volt tényleg alaposan átnézte és én úgy vettem észre igazán ért hozzá.

Ezért is lepett meg ez.

2021. dec. 3. 23:08
 5/9 anonim ***** válasza:
úgy legyen. Tudtommal a jószaki a hulladék gyűjtőhelye.
2021. dec. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na de akkor hol keressen az ember szakit? Hol nem a hulladék gyűjtőhelye van?

(villanyszerelőt és festőt is onnan hívtam, mind a kettő számlával dolgozott, a festő még szerződést is írt.)

2021. dec. 3. 23:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy nem találsz ott jót, de több eséllyel találsz rosszabbat.

Ha van számla és szerződés még akkor is képen röhögnek, mert nem fogsz bíróságra menni úgyse.

Egyedül talán a gáz ahol valóban számít, mert közvetlen életveszélyt jelent egy szar munka. De ott pont nem volt számla.

Ezért jobb cégekkel végeztetni, nem egyszemélyes vállalkozókkal, szerintem.


De bízzunk benne, hogy visszamegy, kíváncsi leszek majd írd meg itt mi lett a vége.

2021. dec. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyébként nem lehet h csak azért van gázszag mert a több évtizedes por most lett kitakaritva belőle? Az a konvektor vagy 5 éve be se lett kapcsolva. Nekem is vagy 20 percbe telt míg be tudtam szenvedni. Akkor ment egy pár napig, maxon, hogy a falak is felmelegedjenek. Akkor nem volt gázszag. Nem lehet, h tegnap amikor szétkapta,mert cserélni is kellett rajta pár dolgot, kiteresztett egy adag gázt is, és még azt érzem?

Tudom, h majd ő mond biztosat, de hátha van itt valaki aki hasonlót átelt. Az a baj h hétfőnél előbb nem tudom hívni, mert egész nap dolgozok.

2021. dec. 4. 00:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet égett por szag is, konvektoroknál jellemző begyújtás után.

Habosítsál egy adag vizes, mosogatószeres löttöt, és ecseteld át. Vagy vegyél szivárgásjelző sprét. ( Ahol fújódik a buborék ott a baj)


Por vagy gáz, próbáld eldönteni. Gáztüzhelynél óvatossan megszagolhatod a gázt biztosra.

2021. dec. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!