Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen virágot vegyek nyugati...

Milyen virágot vegyek nyugati tájolású szoba ablakába?

Figyelt kérdés
Nagyon betűz nyáron a nap, az ablakpárkányra szeretnék valamit ami bírja a fényt.
2021. dec. 4. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valami pozsgást, vagy pl. a kroton is fényimádó. Pletyka fajták, viaszvirág is.
2021. dec. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az erősen betűző napfény még a kaktuszoknál is okozhat napégést, ezért bármilyet is választasz, egy fényt és hőt szétszóró átlátszó függöny mindenképpen előnyös lenne.
2021. dec. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kaktuszt szobába semmiképpen, mert azt télen teleltetni kell hűvös helyen, nem szabad szobában tartani, mivel megnyúlik a meleggel párosuló fényhiánytól.

Nagyon napos ablak esetén írd be a gugliba, hogy "szobanövény déli ablakba". (Még ha nyugati is az ablak.) Aztán ami megtetszik, arról kérj itt véleményt, mert egyes kertészeti tárgyú weboldalak abszolút mellőzik a hozzáértést, kertészek helyett informatikusok állítják elő őket.

2021. dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a javaslatokat! Eddig a következő verziókat gyűjtöttem össze:

- pozsgafa

- anyósnyelv

- papagájvirág

- hibiszkusz


Mivel normális esetben reggeltől este hatig nem vagyok otthon, ezért nem tudnám a kb. 3-tól idetűző napfény elől beljebb menekíteni a növényt, vagy a megfelelő időben árnyékolni kicsit. Ráadásul több fajnál írják is, hogy nem szereti ha gyakran mozgatják, szóval fontos a fix hely, ahol jól érzi majd magát.

2021. dec. 5. 09:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A Crassulák igazi pozsgások, nem fogják bírni télen bent, a kaktuszokhoz hasonlóan hűvös teleltetést igényelnek. (És a kaktuszoktól eltérően, még világosnak is kell lenni a telelőhelynek.)

A többi az oké, de a Strelitzia meg a hibiszkuszok túl nagyok szerintem egy ablakpárkányra.

Nem vagyok teljesen biztos benne, de szerintem még a vízifuksziákat is meg lehetne próbálni, az üveg talán megszűri annyira a fényt, hogy mögötte már nem lesz baj, és télen is lesz annyi fény, ami mindenképpen kell. Nekem a déli külső lépcsőn szoktak lenni nyáron, és a tűző napot ott bírják. (Lakás persze más.) Ez arról jutott eszembe, hogy az Impatiens niamniamensis-t is papagájvirágnak hívják, és olyanom van, bár nem közvetlenül üveg mögött.

2021. dec. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A hibiszkusz nem igazán szobanövény szerintem. Egyébként pont ilyen ablakban van viaszvirágom két éve, függesztve is, meg koszorúba futtatva is, imádják a fényt, és a sima viaszvirág jól bírja a direkt napot is.
2021. dec. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!