Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A bérbeadó mi alapján választ...

A bérbeadó mi alapján választ albérlőt? Most félnem kell, hogy nem nekünk"itélik"?

Figyelt kérdés
Voltunk, néztünk 1 lakást és teljesen oda vagyunk érte, akár a felét helyben ki is tudtuk volna fizetni,de azt mondták, h.meg lett ígérve másoknak is.Meg kell adni az esélyt, h.más is lássa és majd utána döntenek h. kié lesz.Ma felhívtam azt mondták még nem tudják,mert van aki mégegyszer meg akarja nézni.Azt mondta szimpatikusak vagyunk(bár godnolom ha nem így lenne, se mondott volna mást,de ki tudja...)Most nagyonizgulunk,mert nagyon szerelmesek lettünk a lakásba.A nő nem is kérdezett semmit, mi mondtunk pár dolgot,de úgy nagyon nem is faggatott minket.tudja h. dolgozunk,én tanulok is stb.De mások jobban érdeklődtek, hol dolgozunk,mit tanulok,miért keresünk albérletet stb.De ő semmi.
2010. szept. 6. 10:22
 1/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

szempontok:

-megbízhatóság, fizetőképesség

-remélhetőleg nem teszi tönkre a lakást

-sokáig marad bérlő

-nem hozza be a rokonait, állatait, haverokat

-nem okoz gondot a szomszédoknak

2010. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez az egész kicsit büzlik.

Fura lehet a tulaj.


èn adtam is ki lakásomat és élek is albérletben. (a lakás máshol van mint ahol dolgozunk)


Amikor én adtam ki akkor az elsö aki azt mondta hoyg kiveszi azzal kötöttem egy hivatalos szerzödést. igy mindektten biztosítva voltunk jogilag. igaz ha úgy látom nem tudta volna fizetni vagy nagyon nem szimpi elküldtem volna, de akkor annyit mondam volna hogy sajnos elkelt már, vagy hogy nem akarom hogy ö költözzön be.


mikor én vettem ki akkor mondtam hogy szuper a lakás kell, és még ott megkötöttük a hivatalos szerzödést.


szerintem mondjatok le a lakásról, ez a tulaj nem nyílt és van más akinek kiakarja adni. csak nem meri megondnai hogy nem vagytok szimpik neki. köcsög.

2010. szept. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
jó,de nem is kérdezett semmit!Azt magunktól mondtuk, h. mikor kapunk fizetés és már helyben fizettük volna a felét,de az se volt neki jó.Magunktól mondtuk h. akár 2 évre is,ellaknánk ott, pedig akkor még nem is tudtuk h. mennyire akarja kiadni(utána derült ki).Egyáltalán nem tért ki arra h. házi állat vagy ilyenek, bár azt mondtuk, h. sokáig dolgozunk, szóval nagyon nem is lenne időnk társasághoz(ezt már nem tettük hozzá)
2010. szept. 6. 11:03
 4/9 A kérdező kommentje:
arra gondoltunk h. talán félti a bútorokat és ezért válogat,mert azért elég szépen be van rendezve és semmit nem kellene venni, és a bútorok sem az az olcsó fajta.
2010. szept. 6. 11:05
 5/9 A kérdező kommentje:
mi reménykedünk,de majd lesz ami lesz!
2010. szept. 6. 11:05
 6/9 anonim ***** válasza:
amikor mi ezt mondtuk valakinek, akkor már eldöntöttük, hogy nem adjuk ki nekik ;)
2010. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi!

De hoygan jöttetek rá h. nem ők kellenek?Mert tőlünk nem igazán kérdeztek semmit,pedig normálisak voltunk és kedvesek,mondtuk h. van munkánk, én tanulok mellette stb.Szóval nem értem.Valamit elrontottunk volna?

2010. szept. 6. 12:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Elvileg a bérbeadónak az az érdeke, hogy minél előbb ki legyen adva a lakás. Az első jelentkezőnek, aki megfelel, kiadja és felhívja a többit, hogy ne fáradjanak, elkelt.


Kivéve, ha nagyon buta. Én jártam már úgy, hogy kivettem volna egy lakást, sürgősen kellett, de mondta a bérbeadó, hogy másnak még megmutatná. Mondtam, oké. Egy hét múlva hívott, hogy akkor kiadná nekem. Én meg kinevettem, mert addigra már rég az új albérletemben laktam. De azon az emberen látszott is, hogy nagyon buta, ha azonnal kiadja, akkor nem nézek meg másikat és lett volna albérlője :)


Ettől függetlenül szinte biztos, hogy valamiért nem akarja kiadni nektek - ennek lehet akár az is az oka, hogy mondjuk ugyanaz a neved, mint az excsajáé, és ezért nem akar veled üzletelni.

2010. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
12:02 vagyok...nagyon nem voltak szimpatikusak, később kiderült, hogy az előző albérletből 130ezres tartozással pattantak meg
2010. szept. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!