Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérelti szerződést, amely...

Albérelti szerződést, amely határozatlan időre kötöttem felmondhatja a bérbeadó azzal az indokkal, hogy most "magasabb áron" tudja kiadni másnak?

Figyelt kérdés
Az alsó szinten már "drágább bérlők" laknak néhány hete, de ők csak néhány hónapig, a nyár végéig maradnak. A felső szintre is ilyeneket akar, a helyünkre!
2011. ápr. 6. 08:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Fel. Akár indoklás nélkül is felmondhatja a szerződést. Te meg ha mindenképpen ott szeretnél lakni, felajánlhatod, hogy kifizeted a magasabb bérleti díjat.

(Egyébként ha több mint egy éve vettétek ki, akkor eleve jogos lenne a bérleti díjatok emelése az infláció miatt.)

2011. ápr. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Határozatlan időt felmondhatja. Ha nem kötöttetek ki mondjuk 1 hónap "felmondási" időt, akkor simán azonnal is. De gondolom lehet vele egyezkedni. Ha nem tudjátok azt a magas árat kifizetni neki, de tudtok valamennyivel többet fizetni a jelenlegi bérleti díjnál, beszéljetek vele. Lehet, hogy mivel már titeket ismer és nincs veletek egyébként gond, akkor belemenne.
2011. ápr. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fel, és miért kellene indokolnia?
2011. ápr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Velünk nincs gond. De ez a nyílvánvaló pénzéhség felháborít! Ja és van pofája azt mondani nyár végén visszköltözhetünk! Ja nekem meg tollas a hátam! Én eddig ilyennel nem találkoztam, pedig voltam már egypár albérletben. Ez a lakás ennyit ér, nem többet, ez a piaci ára. Csak akik most jönnek hozzá azoktól fő/árat kér és vagy 4-5 embert zsúfol be oda ahol mi ketten is éppen elfértünk.
2011. ápr. 6. 13:48
 5/11 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de az ő lakása. Ha nem szeg szerződést, akkor hiába lázadozol.
2011. ápr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nem mondhatja fel

törvény alapján

ez nem így működik

2011. ápr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért ne mondhatná fel ha határozatlan időre szól a szerződés?Arról nem beszélve,hogy emelni bármikor joga van,és ha megemeli 10-12000 Ft-al ahhoz is joga van,az egy más kérdés,hogy az albérlő ilyenkor elmenekül.
2011. ápr. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de szerintem a főbérlődnek igaza van. Ő pénzt akar látni a lakásból, azért adja ki. Naná, hogy annak adja, aki többet fizet.
2011. ápr. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem így van, vagyis nem teljesen így. Köszi a válaszokat!
2011. ápr. 9. 10:11
 10/11 anonim ***** válasza:

kérdezőnek van igaza

nem lehet kirakni bérlőt

bérleti díjat sem lehet csak úgy megemelni

ez nagyon így van, ahogy fentebb írjátok

van erre egy törvény, amit alkalmazni kell

a lakástörvény

meg vannak jelölve konkrétan okok, amikor fel lehet mondani mondani bérleti szerződést

határozatlan idejű szerződésnél, ha felmond bérbeadó három hónap felmondási idő van, tehát felmondás közlésétől számítottan még három hónapig lakásban marad a bérlő

(vagy megegyeznek másképp, de írásban)

2011. ápr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!