Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lesz ebből, leszakított...

Mi lesz ebből, leszakított plomba?

Figyelt kérdés
A bátyám sziposan a villanyóra kismegszakítóját letörte a helyéről, és a plombát is leszakitotta, nincs is meg, én nem lakok ott, de a ház fele az én tulajdonom, a villanyszámla még a meghalt öregapám nevén van. Felhivnám az eont, hogy mi történt, de így, hogy egy halott név van nem tudom mi lesz belőle, én nem is akarom a nevemre írni, mert nem lakok ott, félek hogy hatalmas összeggel fognak megbüntetni, és rajtam akarják majd behajtani, mert ez az elmerogyantnak nincs bejelentett munkahelye, meg most börtönbe van, be nem fizetett pénzbírság miatt.
2021. dec. 11. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Fotózd le, és igen, mondd el nekik (EON), hogy mi történt. Előbb-utóbb kiderül, és abból nagyobb baj lenne. A ház másik fele a ketyós tesódé?

Amúgy 180 napon belül be kell jelenteni a tulajdonosváltozást - nálatok ugye haláleset okán -, emiatt is megüthetitek a bokátokat.

A villanyt most ki használja, ha te nem laksz ott?

2021. dec. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, a másik fele az övé, ő használja, de a számlák is mindig késve vannak kifizetve, meg nem egyszer én fizetem ki, most is el van maradva másfél honapot, ezt is fizethetem én. Öregapám 9 éve halott.
2021. dec. 11. 13:45
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Ajjaj. Rendezni kéne, az ó nevére átírni mindent. De ezt te egyedül nem tudod megtenni. Max. kicsikarsz egy meghatalmazást tőle, és intézkedsz nélküle. A plombát észre fogják venni, amikor át lesz írva a nevére. És ha meggyanúsítanak, hogy loptátok az áramot, kettőtöket szednek elő, mert ketten vagytok az örökösök. A helyedben bemennék az EON-hoz, elmondanám, hogy mi történt és kérd meg őket, hogy segítsenek.
2021. dec. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Ezek szerint nem kapkodtátok el az átírást.

:)

2021. dec. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

A villany órákon nem egy ilyen van.Ha az óra is matatva van,akkor jön az utána számolás.Ha nagy különbséget látnak az előző és a mostani fogyasztás között,akkor egy beszült értéket odaszámlázhatnak.

Ilyenkor azt is megnézik,ilyen áram fogyasztók vannak a lakásban ,

2021. dec. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!