Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az ELMÜ szerződésszegéssel...

Az ELMÜ szerződésszegéssel vádol, mert nem volt a mérőórán plomba. Hozzá se nyúltam! Mi tehetek? Forduljak ügyvédhez?

Figyelt kérdés
Bevizsgálták, a belseje ép. Így nem bizonyítható, hogy áramlopás történt, de az sem, hogy nem (!!), ezért vaskos bírsággal akarnak sújtani. :- ( Nyaralóról van szó, az tépi le, aki akarja. Akár én is vádolhatnám őket, hogy letépte a leolvasó a plombát, aztán rajtam akarnak pénzt keresni.

#bírság #ELMÜ #szeződésszegés #gyalázatos eljárás
2016. nov. 13. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
"Bevizsgálták, a belseje ép. Így nem bizonyítható,..." ezek szerint még nem kaptad meg a vizsgálati jegyzőkönyvet! Abban le írják mit találta, és fizetsz, és mennyit, vagy nem találtak semmit! kicsit kaka az ügy. brrr
2016. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem te buheráltad, akkor tegyél egy feljelentést ismeretlen tettes ellen rongálás és birtokháborítás miatt. Egy vaskos bírság fellebbezése esetén jól jöhet. Ha durvára fordul a dolog akkor meg ügyvéd.
2016. nov. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy, a szomszéd 80 éves néninél nem raktak fel egy plombát és hosszas pereskedés után is fizettettek vele sokszázezret. Pedig alig fogyaszt áramot és egyértelmű volt, hogy a szerelő hibázott. Elég szemét társaság, most már hiába a feljelentés, felkötheted a gatyát! Nagyon oda kell figyelni, mikor a trehány szerelőik dolgoznak.
2016. nov. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, a jegyzőkönyv már megvan. Abban olvashattam, hogy nem bizonyítható az áramlopás, de mert akár lophattam is volna (!), kötbért kell fizetnem.
2016. nov. 16. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!