Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a házról? Laknátok benne? Mi lehet az “eredeti” funkció ami miatt építették?

Figyelt kérdés

A szavazáson túl természetesen válaszolhattok is…


[link]



2021. dec. 13. 22:19
A kérdező szavazást indított:
Tetszik
Nem tetszik
31 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Erről a házról az a régi vicc jutott az eszembe, amikor egy hasonlóan kivagyis épület tulaja áll a háza előtt és panaszkodik egy építésznek:

- 1 milliárd forintomba került ez a ház, de úgy érzem, hogy valami mégis hiányzik belőle. Meg tudná mondani, hogy mi lehet az?

Mire az építész:

- az izlés.

2021. dec. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Az egy dolog hogy ízléstelen, de ennyi pénzbe férjen már bele.egy rohadtnagy terasz, vagy akár több is..
2021. dec. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
98%
Én nagy duzzogva elfogadnám, bár nem igazán tudom, mit kezdenék egy 40nm-es hálóval... :))))
2021. dec. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Tuti hogy hangosan hőbörög majd, hogy az állam dolga az árvízvédelem.

Amúgy rejtély, ez egy legalább 20 éves ház, ami eredetileg is lakóház volt (és vlsz nem olcsó). Aztán valamikor 2012 után felújították, ami akkor már egy vagyon lehetett, ehhez képest rendkívül igénytelen és ódivatú, a berendezésre meg már nyilvánvalóan nem futotta a pénzből :D. Talán valami rendszerváltás után meggazdagodott család, akik aztán 2008 után legatyásodtak (ismerek ilyet, hasonlóan nívós bazi nagy ház, 10 éve árulják). Az egész furán üres, mintha csak ketten laknának benne.

Egyébként van pár dolog ami tetszik, pl a nővények a lépcső alatt.

2021. dec. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Emeletes putri!
2021. dec. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Ez a ház ékes példája annak, hogy milyen az, amikor egy suttyó bugris pl. nyer a lottón és azt hiszi, hogy sohasem fog elfogyni.

Egy ekkora épületbe folyamatosan kell pumpálni a pénzt rezsi és épületfenntartás címén. Csak a paraszt ezt már nem kalkulálta bele és kezdett elfogyni a pénz, az épület meg elkezdett lepusztulni.

Ennyi.

2021. dec. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nem kellene.Túl csili-vili.
2021. dec. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem otthonos! Hiába volna ízléses, ha nem otthonos, akkor abba én nem laknék... Mutatok egy példát arra, ami ízléses, de nem otthonos:

https://www.youtube.com/watch?v=toOaBJUKeEA

Ez egy irodaépület lehetne vagy egyéb intézmény épülete, ebben otthon lenni nem lehet.

Tavalyelőtt dolgoztam egy olyan házon, ami a mai divatnak megfelelően épült, fehér/antracit színekben, minden szögletes, minden párhuzamos, minden merőleges, minden vagy fehér vagy szürke. Lapostető. Ablakokon zsaluzia (ami véleményem szerint irodára való). Már 1-másfél éve lakják, amikor megkérdezem a tulajt (jóban lettünk), hogy érzitek magatokat itt...? Azt mondja, nem tudom, valahogy még mindig nem érzem úgy, hogy otthon vagyok. Mondom ne haragudj meg, de szerintem ilyet nem is fogsz sosem érezni. Minden újépítésű ház esetében egy ideig az nem otthon, a házaknak lehet lelke egy idő után, amit az abba érkező is érez (ez ilyen ezoterikus dolognak hangzik, de nem az...), ezért is kérdeztem, mert ezt nem éreztem a házban, 1 év alatt ennek kikellett volna alakulnia. A mai kor szellemében épülő, fehér-antracit, lapostetős házakat az utókor úgy fogja kezelni, ahogy a mai fiatalság a síkpalás kádár-kockát! Ebben biztos vagyok! Persze nem a videóban szereplőt. Az mindig jól eladható lesz egy bizonyos rétegnek. Az átlagméretűeket.

2021. dec. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

"A mai kor szellemében épülő, fehér-antracit, lapostetős házakat az utókor úgy fogja kezelni, ahogy a mai fiatalság a síkpalás kádár-kockát!"


Ez olyan szempontból nem igaz, hogy nem egy kategória a kettő. Az átlag ember inkább nyomatja az "amerikai stílusú" egyen házakat, amiko sokkal inkább megfelelnek a modern Kádár kockának.


Mondjuk szerintem a linkelt Pécsi villa pont az az épület ami szépen belakható és élhetővé tehető, mivel az alap ízlésesség megvan benne.

2021. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%

A fehér-antracit lapostetős házak eléggé időtállóak.


Ahogy pl. a skandináv házak is. Nézz meg egy 100 éves meg egy 2 éves skandináv házat.

2021. dec. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!