Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől lehet az, hogy nagy...

Mitől lehet az, hogy nagy szél esetén a WC kagylóban mozog a víz?

Figyelt kérdés
Panellakás 7. emeletén lakom és amikor szélsőségesen nagy szél van (orkán erejű), akkor a wc csészében alig észrevehetően "himbálózik" a vízszint, mintha egy poharat ide-oda döntögetnél. Ez mitől lehet és van-e valami kapcsolat a kinti széllel?

2021. dec. 21. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
10 emeletes panelt az orkán erejű szél mozgatja. Nem annyira, hogy összedőljön de lehet egy kis kilengése.
2021. dec. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Ezt a csatorna légnyomása okozza.Létezhet ez szél nélkül is .
2021. dec. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
A csatornacsőnek (strang) van egy szellőzője a tetőn. A szél miatt megváltozik a nyomozás a lefolyóban és amiatt mozog a víz. Földszintes házaknál is előfordul.
2021. dec. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Fun fact: Ha leveszed a WC-t és csak a cső van ott, akkor is lehet érezni légmozgást, jobb esetben szívást rosszabb esetben befújja a szarszagot a lakásba... :D
2021. dec. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Ezt könnyen ki lehet deríteni. Tegyél egy pohár vizet az asztalra, amikor legközelebb ezt tapasztalod. Ha az is mozog, akkor az van amit az első ír, ha nem akkor az amit a többiek. Mondjuk én közel 20 évig laktam a 9. emeleten, de sosem tapasztaltam ilyent.
2021. dec. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A WC csészében lévő víz mozgását az ejtőcső nyomásváltozásai is lehetnek, de nem kizárt az épület mozgása.

Önts tiszta vizet kb 2/3-ig egy felmosó vödörbe, tett le lehetőleg járólapra vagy ragasztott linóleumra (ne parkettára) úgy hogy felette vagy közel legyen egy fényforrás (lehetőleg ne nagyon legyen szórt fénye).

A lerakás után ne mozgasd a vödröt, illetve ne legyen huzat vagy egyéb légmozgás körülötte. 10-20 perc után nézz bele a vödörbe olyan szögben ahol látod a lámpa tükörképét.

Azt fogod észrevenni, hogy a tükörkép ritmikusan mozog. Nagy szélben pici és erősebb változások még pluszban láthatóak lesznek a tükörképen.

1-2 óra múlva ugyanúgy belenézve a vödörben lévő vízfelszín tükörképére a kis mozgások nem változnak, ugyanúgy láthatóak.

Ez a ritmikus mozgás szélcsendben is megvan...


Panel 7. emeletén lakok a telep szélén, így a szélterhelés megtörés nélkül éri az épületet. Az erős szeleknél néha talán lehet érezni valamit, de igazából nagyon minimális. A beköltözés után néhány hónapig volt ilyen érzetem, azóta megszoktam.

2021. dec. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A strang huzatot kap a tetőn..
2022. márc. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!