Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A képen látható csapot(?)...

A képen látható csapot(?) hogyan lehet kiszedni a radiátorból?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Ha jól tudom, ilyen radiátor eredetileg panel lakásokban volt. Nálunk családi házban van. Egyszer már próbáltam kiszedni, de úgy tűnik, hogy a csőben (fekete x) lévő rész vastagabb mint az ami a képen látszik.


2022. jan. 2. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem érthető, hogy mit is szeretnél, mert a csapot -mint te is látod-, hogy csak ki kell tekerni.
2022. jan. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A hatlapfejre ráteszel egy csillagkulcsot és kitekered.

Vagy megfogod fogóval és kitekered.

Nem értem mi köze a csőnek hozzá amibe bele van hegesztve egy belsőmenetes csonk amibe a szelep van.

Ne kezdj bele ha ez bonyolult.

2022. jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyszer már próbáltam. A hatlapfejre rátettem a csillagkulcsot, kitekertem és nem lehetett kiszedni. Mintha az alsó rész túl széles lenne ahhoz, hogy a csonkon kiférjen.
2022. jan. 2. 11:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy benne volt a csap már a toldalékban és úgy hegesztette oda??

De így sem logikus.

2022. jan. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ott egy pillangó szelep,és áramlás beszabályzás céljából van benne. Egykor egy panelházban voltak ezek egycsöves fűtési rendszer , és a folyadék keringtetését ezzel (is) lehet szabályozni.


A Kérdésre,kijön az ,csak tisztességes fogó kell hozzá.

Mivel alul nincs elzáró(!!!!!) a radiátorban,ezért csak akkor lehet ezt kivenni ha nincsen víz a teljes rendszerben. Különben ömleni fog a víz.

2022. jan. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már eresztem le a vizet.
2022. jan. 2. 12:44
 7/9 A kérdező kommentje:
Pillangó szelep, de hogyan tudom ezt innen kihúzni? A teljes csövet kitölti a csonk sokkal vékonyabb.
2022. jan. 2. 13:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Te Azt onnan csak roncsolva. Amikor ez készült 40 éve a gyárban ,akkor a pillangót tengelyestül egy vágás nyomon bele helyezték,,majd a menetes karmantyút ráhegeszteték. Nehezíti a dolgot,hogy aluminiumból van az egész cucc,és az alu hegesztése körülményes,nem olyan mint a sima vas...
2022. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos nekem is úgy tűnt, hogy ez nem fog kijönni. Viszont amikor a radiátor végéről leszedtem a nagy csavart és benéztem látszott, hogy a pillangó elzárja a víz útját. Nagyon nehéz volt elfordítani a kis tekerőt meg sem lehetett mozdítani, de végül sikerült. Már össze is raktam és most jó meleg a radiátor és nem ad ki hülye hangokat. Köszönöm a válaszokat.
2022. jan. 2. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!