Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Magyarországon lehet már...

Magyarországon lehet már earthship "technológiával" készült házakat építeni? Vagyis earthbag/földzsák falú ingatlanokat (melyekben a cement adalék adja főként a teherviselő stabilitást)? Statikus adja már ezekhez a jóváhagyását?

Figyelt kérdés
Ha igen, hol lehet erről olvasni, vagyis konkrétabban főleg arról, hogy miket és milyen arányban kell egy ilyen falnak tartalmaznia, hogy évtizedek múlva is stabil, összedőlésmentes maradjon? (Nyilvánvaló, hogy a belbecs [burkolatok, gépészet, festés, stb] már ugyanaz, mint a többi hagyományos [például tégla] ház esetén. Ott már nem lesz különbség.)

2022. jan. 6. 18:35
 1/5 Valentino BROssi ***** válasza:
70%

Ezt a népi építészeti módszert mi már pár évszázada tökélyre fejlesztettük a vályog- és vert falú házak képében.

Egyébként nem azért nem erőltetik az építészek, mert ne találnának elég milliomos környezettudatos vásárlót az ilyen házakra, hanem mert a talajvíz országában nem szerencsés túl sok nedvszívó anyaggal kísérteni a sorsot, hacsak nem akarsz 10x annyi vízszigetelést beleönteni, mint egy sima házba. A mi éghajlatunkon nem fog soha annyi ideig megmaradni, mint egy száraz, sivatagi klímán.

2022. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Erre nem is gondoltam, kösz a megjegyzést!
2022. jan. 6. 19:04
 3/5 anonim ***** válasza:
14%
Persze annyira veszélyes a talajvíz, hogy 100 éve állnak a vályog házak mindenféle szigetelés nélkül.
2022. jan. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Igen, egyébként meg ez az ötlet ott született, ahol nem volt vályog! Ha lett volna, eszébe nem jut!!!

Pont az a lényege a zsáknak, hogy összefogja azt a földet, ami nem tömöríthető jól. USA-ban is ott építkeztek így először (kísérletezőkedvűek), ahol tulajdonképpen homok van!

Marson is így akarnak majd építkezni, hogy csak zsákot visznek. :)

Tudomásom szerint egyébként száraz, kötött talajon évtizedek múlva is stabil marad, csak be kell tapasztani sárral! Hogy stabilan álljanak a rétegek egymáson, azt szögesdróttal szokták elérni. Legalábbis eddig én csak olyan videókat láttam erről a "technológiáról", ahol így jártak el!

Szerintem egyébként tök jó dolog pl. akár egy gyerekjátszóházhoz, vagy bármilyen melléképületnek, nyári konyhának stb. Szóval azzal még akár próbálkoznék is, ha éppen lenne energiám rá, már csak a látvány miatt is. Lakni viszont biztos nem... hiába láttam, hogy USA-ban, farmon családok laknak ilyenben, minden gyereknek van egy háza, mert hogy felépítik 1 hét alatt... azé' azt itt nem! Ott akár igen, de oda meg költözne a bánat...

Hogy rácsatlakozzak az előttem szóló mondandójára, nem véletlen az sem, hogy Magyarországon még a jurtákat is megemelt alapra építik!

2022. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Egyre több a hülye itt.
2022. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!