Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ajtó, ablak javításért nem...

Ajtó, ablak javításért nem sok kicsit az 5000, -Ft-os óradíj?

Figyelt kérdés
Kijön a fószer egy szerszámosládával és kijavítgatja az ajtókat ablakokat. Ez egy szakmunka. Én sokallom azt, hogy egy átlagfizetésű ember egy napig dolgozzon, hogy ezt az embert egy óráig dolgoztassa.
2010. szept. 8. 16:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Jobb szeretem az olyat, amikor egy fix díjat mondanak. Az óradíjjal az a baj, hogy ha rendesen, becsületesen dolgozik, lehet hogy 1 óra alatt készen van mindennel. Akkor azt mondom, hogy megéri. De ha húzza az időt, órákig elszöttyög, akkor fizethetsz rendesen... Nyilván ha fix díjat számol, akkor kiszállási díjat is számol(hat), de legalább tudja az ember előre, hogy mennyi lesz.
2010. szept. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%

A szakmunka drágább, mint az amit te az irodában csinálsz sok diplomával:)


Amúgy van egy mondás:

Meg tudod csinálni egyedül?

nem?

akkor ennyi...

2010. szept. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Mi az, ami manapság nem sok egy átlagfizetésű embernek?

Sajnos minden. Egy termék vagy szolgáltatás árát a termelő vagy szolgáltató szabályozza, ha te meg akarod venni, akkor egyéni dolgod. De akkor az ára miatt nem lobbizhatsz. Más kérdés, hogy az adott árat te miként értékeled.

Sajnos kicsiny országunkban minden területen kihasználják az embert, legyen az bkv, benzin, kenyér, víz, hitel, vagy épp a szakmunka. Mindenki a legkevesebb munkával akarja a legtöbb pénzt megszerezni. Ez a gátlástalanság és a nyomor elegye, te, a vásárló sehol nem számítasz.

2010. szept. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
41%
tényéleg sokkal faszább lenne ha mindenki ingyen dolgozna, főleg a szakmunkások:)
2010. szept. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem b+ az lenne jó, ha az arányok nem szállnának el a p.cs.ba.

Nem ingyen kívánom, de az én szakterületem is van olyan kvalifikált, mint az övé.

2010. szept. 8. 18:17
 6/23 anonim ***** válasza:

5000Ft egy órás melóért, plusz fél-fél óra kiszállás, autóval jött, kilométerenként 70Ft simán elmegy (nem csak benzin!). Arról nem is beszélve, ha számlás az ár, mert akkor negyede egyből áfa, maradékból szja, tb elviszi még a maradéknak a felét.


Tehát 5000-t kap két órára, ebből lejön mondjuk áfa, marad 4000. 5-5km kiszállás (közel lakik éppen), az 700Ft, marad 3300. Lejövedelemadózza (meg tb mondjuk), marad mondjuk 1800. Két órára. Az óránként 900.


És persze jó lenne, ha nem jövő hónapban tudna csak jönni, és ráérne mondjuk ma is, ugye? Ez csak úgy lehet, ha nem táblázza be minden idejét, napi 8 órát, hanem fenntart neked helyet, és csak napi mondjuk 5-6-ot dolgozik. A maradékban árut beszerez, autót vizsgáztat, szerszámokat karbantart stb. Ebbe 3 olyan ügyfél fér bele naponta, mint te. Tehát keresett egy nap 3x1800-at. Az 5400Ft naponta. Jéééé.. Te is ennyit keresel, és ugyanennyit is dolgozol érte.


Tehát nem, nem sok érte.

2010. szept. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
dehogynem, teljesen normális, hogy valaki 40eFt-os napidíjért reszelgessen a házamban persze
2010. szept. 8. 19:10
 8/23 anonim ***** válasza:

"...kilométerenként 70Ft simán elmegy (nem csak benzin!)"


Hát ez nagyon érdekes!

Tegyük fel, egy régi, sokat fogyasztó autóról van szó, ami mondjuk 10 litert fogyaszt 100 km-en.

1 km alatt tehát 1dl benzin fogy, ami kb 33Ft.

Akkor mi van a többi 37Ft-tal? Ez mind az autó amortizációjából jönne ki?

Tegyük fel egy évben csak 30000km-t megy az autóval. Ami melósautónál egyáltalán nem sok.

Az azt jelentené, hogy egy év alatt, több mint 1,1MFt gyűlne össze a 37Ft-okbál, amit az autóra kellene fordítani.

Műszaki vizsga ugye 2 évente van öreg autókra is. Tehát 2 év alatt több, mint 2,2MFt gyűlne össze az autó költségeire az üzemanyagon kívül.

Azt az autót nem érdemes szervizelteteni! Hiszen ennyi pénzből kétévente majdnem egy vadi újat vehetne.


Visszatérve a kérdésre: Én is feltettem ezt a kérdést más fórumokon és bunkó stílusban le lettem ugatva, hogy mit képzelek én, hiszen napi 100eFt egy szakmunkáért milyen kevés (számla nélkül!).

Jó, hogy éhen nem halnak szegény melósok. Hiszen ki kell menni a helyszínre, fogy a benzin, kopik a fékbetét, enniük is kell az embereknek, a szerszámok is kopnak.

Ennek mind-mind bőven van napi közel százezres költsége. Szegény munkásoknak ebből alig marad pár ezer ft.


Ez rendben is lenne, csak azt nem értem, hogy aki ennyiért egész hónapban gürcöl, annak mért nem fizetik ki a benzint, a fékbetétet, mért nem hívják meg őket ingyen ebédre, stb.


Az a baj szerintem alapvetően, hogy az ember nagyon hamar megszokja a jót. Ha nem volt még rosszabb helyzetben, vagy nincs rálátása mások helyzetére, akkor hajlamos a saját maga piclicsáré problémáit a világ legnagyobb gondjának beállítani. Pl: "Jaj, milyen szar az élet! Csak egy milliót keresek havonta. Bezzeg a számlák milyen sokba kerülnek. A boltban is mindennek emelik az árát. Jó, hogy éhen nem halok. Ennél talán nem is keres senki kevesebbet. Alig kapok szinte fizetést. Bezzeg ha 10 milliót keresnék havonta! Akkor mennyivel jobban élnék! Mert most csak nyomorgok a vacak egy milliómból."

2010. szept. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Számold már ki mennyibe került neki az hogy kifáradjon hozzád? VAgy gyalog jött?
2010. szept. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
64%

ha soknak tartod csináld meg magagadnak:) ennyire egyszerű.

És miközben csiszolgatod az ablakod, elmerenghetsz, azon ,hogy a lenézett szakmunka, lehet, hogy mégis ér annyit mint a te humánerőforrásmenedzser diplomád:)

2010. szept. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!