Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy üres lakás berendezési...

Egy üres lakás berendezési sorrendje nálatok mi lenne? Mit szereznétek be első körökben a lakásotokba?

Figyelt kérdés
2010. szept. 8. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ágyat!!! :)
2010. szept. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ágy, wc deszka, tisztálkodási feltételek, szekrény, stb
2010. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kanapé (nappal lehet rajta ülni, éjjel aludni), mikró, hűtő, mosógép, ruhaszárító, lámpák (mennyezeti és falikarok), néhány tányér/pohár/evőeszköz/edény, függönyök (ne lássanak be), asztal néhány székkel, szekrények vagy komódok a ruháknak. Szerencsére ennél sokkal több cuccom volt, amikor elköltöztem otthonról.
2010. szept. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Attól függ. Teljesen üres, vagy azért alap dolgok vannak benne? Pl. wc, mosdókagyló, csapok, konyhabútor stb. Ha nincs akkor ezekkel kezdeném, ha van akkor ágy, hűtő, mosógép, gáztűzhely, lámpák, szekrények.
2010. szept. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Legyen felszerelt fürdőszoba legalább kád, wc, mosógép. Esetleg mosdó, de arról én le tudnék mondani egy időre, ha nagyon kellene.

Legyen a konyhában legalább egy asztal vagy pult, mosogató, tűzhely vagy rezsó, hűtő. Bár ahogy az időt elnézem, az várhat tavaszig :D

Legyen a szobában egy íróasztal, amin étkezni is tudok (ha többen laktok, akkor inkább egy étkezőasztal székekkel), egy szekrény a ruháknak és egyéb holmiknak. Egy ágy vagy legalább egy matrac. Ennyiből már el lehet indulni. Aztán sorban venném meg a többi dolgot.


Vicces ez a kérdés, mi is úgy lakunk most a párommal, hogy folyamatosan vesszük a holmikat, elsőre tök üres volt a lakás, most meg egy csomó minden lett. Leginkább az határozza meg a sorrendet, hogy mit hiányolunk a legjobban. Tehát amikor már nagyon vágytam egy kis pirítósra, akkor vettünk kenyérpirítót, amikor piskótára, akkor habverőt. Amikor ki kellett öltöznünk, akkor vasalódeszkát, amikor vendégeket vártunk, akkor étkezőgarnitúrát. A következő kör egy könyvespolc lesz, de szerintem csak a jövő hónapban...


Most még albérletezünk, de egy csomó mindent tanultam az elmúlt évekből. Két dolgot tartok fontosnak a majdani saját lakásunkban: olcsón, de ízlésesen szeretném berendezni. Nagyjából kezd kialakulni a kép, hogy milyen legyen majd. Például a konyhába piros-fehér színkombinációt képzeltem el modern, fiatalos stílusban. Így már most ha látok valamit, ami belepasszol a képbe és megengedhetem magamnak, azt megveszem. Így lettek piros pöttyös kávéscsészéink és piros tölcsérek például.

Fontos, hogy legyen egy terv, amihez tarthatod magad vásárláskor. Nem csak kinézetre, hanem például az életviteledhez, a pénztárcádhoz is alkalmazkodni kell. Bár ez utóbbi elég egyszerű, csak ki kell kötni, hogy inkább két hónappal később veszed meg az adott terméket, de semmiképp nem hitelre! Aztán két hónap múlva lehet, hogy már nem is tartod olyan fontosnak... :)

2010. szept. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Először a matracot vettem meg bele. Illetve egy lámpát, de akkor még nem tudtam, hogy lesz lakásom.
2010. szept. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a nélkülözhetetlen gépek (hűtő, mosógép, mikró, gáztűzhely) és a hozzá kapcsolódó apróságok ( étkészlet, ruhaszárító, stb)

a fürdőszobai alapdolgok: törcsi, wc papír, szappan.

kanapé, kis asztal.


INTERNET!!!! :D amikor beköltöztünk, akkor vastagon xartam az étkezőasztalra pl. de net nélkül alig bírtam ki azt az 5 napot :D

2010. szept. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1.Kanapé

2.konhya

3.matrac

2010. szept. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

a mikró nagyon durván káros az egészségre


inkább pizzasütő mint mikro, mert abban egy fűtőszál melegitia kaját é snem káros mágneses tér:-))

2010. szept. 9. 12:27
 10/10 anonim ***** válasza:

1.ágy

2.fűtés (ha nincs pl. gázkonvektor)

3.mosógép

4.fotelok

5.tűzhely

6.szekrénysor

7.kábeltv

8.asztal

utána minden más

2010. szept. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!