Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mekkora lehet egy gardrób max...

Mekkora lehet egy gardrób max magassága a belmagassághoz képest, hogy össze lehessen szerelni?

Figyelt kérdés
Pl., ha nálunk a belmagasság 220-223 cm körül van, akkor nagyon vészes esg 215 cm magas szekrény összerakása? Valahol 2 cm-t olvastam, hogy legalább hagyni kell, de máshol nem találtam erről "leírást", így bizonytalan vagyok....

2022. febr. 23. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Jóval több kell mint 2 cm.!


Rajzold le a felállítás ívét! Tkp a szekŕny hosszanti átlójának hossza szükseges h fel tudd állítani.


Pitagorász tétellel ki tudod számolni. 😁

2022. febr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

nehezebb lesz az biztos.

alapbol ugye legtobbszor elejere/hatara van dontve es ugy szereled ossze, majd felallitod ha kesz. ezt te nem biztos hogy meg tudod tenni. de kiszamolhatod:

pl 60 centi mely, 215 magas, akkor pitagorasz tetel megadja hogy 223.2cm az atloja az oldalanak, azaz felforditas kozben lesz olyan pillanat hogy ilyen magas. Azaz ennel magasabb belmagassag kell hogy fel tudd allitani. Nezd meg hogy milyen mely a tied es szamold ki. Egy 40 centi melynel pl ez csak 218cm, szoval az menne.

Neha ez benne is van leirasban, pl IKEA PAX 201cm magas, es le van irva osszeszerelesiben hogy legalabb 210 magas szoba kell, ami megy is egyezik 201 meg 58 pitagoraszaval.


Masik opcio hogy felallitva szereled ossze, ehhez latni kene az osszeszerelesi utmutatot, abbol eldontheto hogy lehetseges vagy nem, de ha lehet is akkor is tuti nehez lesz, es az is tuti hogy nem egy emberes melo igy.

Ugyancsak IKEA PAX mint pelda, ott kulon leiras van arra hogy hogyan szereld ha kissebb a belmagassagod.

2022. febr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
lehet akár teljes magasságú is,az a lényeg, hogy ilyen esetben két részből kell készülnie a szekrénynek.
2022. febr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

belmagasság - 2-3 cm elegendő.

Régen kika alvállalkozójaként, én állítva raktam össze a gardróbokat átlagosan 1 óra/db alatt. (ehhez a sebességhez azért kell a rutin) A lényeg az volt, hogy a faltól annyire el lehessen húzni, hogy a hátfal lemezt fel tudjam rakni. Ez az én esetemben kb 60 cm.


A saját házamba plafonig érnek a bútorok, bár ezeket asztalossal csináltattam. A gardróboknak 1 cm lábakon állnak, amelyek állíthatóak.

2022. febr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4: HA és amennyiben állva össze lehet rakni...


De az esetek többségében fekve, a padlón kell összeszerelni, és utána felállítani. Ahhoz pedig a fentebb leírt pitagorász-módszerrel lehet kiszámítani a szükséges plusz-magasságot.

2022. febr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet a fektetve kellett volna, de állítva egyszerűbb, gyorsabb és nem kell még egy ember a felállításához.

Kb a első 1 hónapban raktam csak fektetve össze gardróbokat, a maradék 3 évben kizárólag állítva

2022. febr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!