Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bepenészedett a gardrób...

Bepenészedett a gardrób szekrény. Mivel lehetne kitisztítani?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon vizesek a falak nálunk a penész gyakori jelenség télen. Nagyon odafigyelünk rá (szellőztetés, Szavo), de sajnos ez kevés. A szekrény sincs a falra tolva közvetlenül, van 15 cm rés, de most vettem észre, hogy az alsó rekeszeiben lévő cuccok sajnos bepenészedtek. Most kipakoltam mindent, de nem tudom mivel lehetne kiirtani a penészt onnan. Bútorlapból van a szekrény, a hátfala az a vékonyabb préselt lap.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. máj. 9. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Klór tartalmú szerekkel amilyen a szavó, vagy olcsóbb a hypó. Ilyen nedves ruhával töröld át és szellőztesd ki a szagot.

Próbáld megemelni a szekrény magasságát, alápakolni(4-5cm), hogy alulról felfelé cirkulálni tudjon a levegő, a szekrény körül. Talán ez is segít kicsit.

2017. máj. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, eddig idegenkedtem hogy klóros szerrel takarítsam belül, de ezekszerint nem nagyon van más lehetőség. Alulról is van szellőzése eleve olyan, hogy nem tömör az alja.
2017. máj. 10. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!