Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha hegyekbe szeretnél költözni...

Ha hegyekbe szeretnél költözni, hova költöznél leginkább: Erdély, Felvidék, Ausztria?

Figyelt kérdés

2022. febr. 28. 15:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Felvidék vagy Ausztria.
2022. febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriába. A Tátrát is szeretem, de az Alpok jobban tetszik, nagyon szeretem. Erdélyben még nem jártam sajnos.
2022. febr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Dél-Tirol!
2022. febr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
ausztria
2022. febr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 NTBS ***** válasza:
100%
Ausztria
2022. febr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én Győrben élek, Bécsben tanulok, tetszik mindegyik, de Erdély tetszik a legjobban a maga kedves kis faluival, az ottani magyarsággal, a székelykapukkal, az sok erdővel és birkanyájakkal... Szívesen laknék ott, de ez a környék is jó.
2022. febr. 28. 20:01
 7/16 anonim ***** válasza:
Erdély már évek óta nem az, amit a külső szemlélő gondol, hogy kedves, szerény, szorgalmas emberek rakják, és mindenütt székelykapuk és rendezett házak vannak. Ennek ellenére erdélyiként itt maradnék a leginkább, és itt is maradok.
2022. márc. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Én is Erdélyre szavazok.


De #7-es.


Miért minősíted le Erdélyt ennyire? Leolibsik lettek az erdélyi magyarok meg a székelyek vagy mi?


Fejtsd ki.

2022. márc. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

8as

Nem minősítem le. De tudom, hogy sokan azt hiszik kivülről, hogy Erdélyben nagyon kis kedves falvak vannak, egyszerű munkás emberekkel, akik segítik egymást, meg nagyon szeret mindenki mindenkit. Nem, nem így van :D A pénz számít csak itt is, és akinek van egy kis pénze, ott hatalmas az arc is. Mégvalami, ami sokaknak nem egyértelmű ahogy látom: Erdély nemcsak Székelyföldből áll, sőt.

2022. márc. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
50%

Egyetértek így kifejtve veled.


De az az idealizált, romantikus Székelyföld és "Erdély" még létezik. A te "sőtödet" még egy másik sőttel is meg lehetne fejelni; a román Erdéllyel.


De összességében sajnos igaz, hogy mindez eltűnőben, mert ott is a pénzt dominál és minden nyugatosodik el. Ami az én definícióm szerint az totális pénzmániaság, erkölcstelenség és romlottság, mindenféle identitás feladása.


Ezt, mikor Székelyföldön jártam "háztűznézőben" a legszékelyebb részen is elmondták, hogy nagyon aljasodnak le a fentebb írtakban.


De ezt a romlást lehet/ lehetne mérsékelni. Nem csak sajnálkozni.

2022. márc. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!