Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Összevonattam két telket, az...

Összevonattam két telket, az egyiken egy lakóház van. Építmény és telekadót szabtak ki rá, mondván üdülő övezetben lakom. A tulajdoni lap szerint az új ingatlan nem üdülő (kivett lakóház) és állandó bejelentett lakos vagyok. Jogszrű?

Figyelt kérdés
hori.hu@gmail.com

2022. márc. 9. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Az hogy egy ház üdülő, vagy üdülő övezetben van, az két külön dolog.

Én is fizetek építményadót, pedig kb 70km-re van a legközelebbi üdülőhely. Ráadásul nálunk garázsadó is van, pedig sokkaknak nem különálló, hanem a házában, vagy azzal összeépítve van.

2022. márc. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg, h ezzel kapcsolatban mi áll az önkormányzat honlapján.

Most, h felvetődött ez a kérdés en is utánanéztem a miénknek. Még nem lakunk ott. Az ingatlan épülő ingatlan. Adómentességet élvez az az adóalany aki az épületet nem üzleti célra használja.

Te sem üzleti célra fogod használni a házat.

2022. márc. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az adott település önkormányzati rendeletének ismerete nélkül nem tudunk érdemi választ adni. Abban van leírva, hogy az ingatlan elhelyezkedése alapján, vagy az ingatlan rendeltetése alapján kell-e fizetni, meg hogy milyen alapon jár adómentesség.
2022. márc. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
"Adómentességet élvez az az adóalany aki az épületet nem üzleti célra használja." Kivétel, ha Pécs város lakója az illető. (Ott nagyon sok a (politikai) szak-tanácsadó, szükség van minden, a város lakosaiból kipréselhető pénzre, így pl. ingatlan adóra is. Ráadásul sok millió forintért bérelnek a polgármester úr/elvtárs részére egy felső kategóriás személygépkocsit, korlátlan személyi használatra, s mint tudjuk, a benzin is drága. (Városi érdekből nem is használ belőle a tisztelt polgármesterünk.)
2022. márc. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Adómentességet élvez az az adóalany aki az épületet nem üzleti célra használja"


Sajnos ahogy előttem is írták ez nem országos, hanem valószínűleg csak az adott település önkormányzatának határozata!

Van egy weboldal ahol lehet mazsolázni, hogy az adott vásorsban milyen adók vannak. íme az enyém:

[link]

A 750Ft-t , gondolom négyzatméter lenne , de nem valós, mert évi 10 ezret fizetek két részletben , 80m2 után.

De lehet mazsolázgatni, mert sok helyen van építményadó, ha meg nincs akkor meg kommunális adó címén szedik be a pénzt. Persze vannak adómentes városok is.

[link]

2022. márc. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Összevonattál két telket? Mi célból?
2022. márc. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!