Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Állandó lakcímem megváltoztatá...

Állandó lakcímem megváltoztatásához milyen papírok kellenek? (tulajdoni lap, lakcímbejelentőt aláíratni a tulajdonossal ha nem én vagyok az? )

Figyelt kérdés
2010. febr. 14. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Tulajdoni lap nem kell,csak helyrajziszám ,az aláírt bejelentő,személyi,és lakcímkártya.Kész
2010. febr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg az van, amit az első írt. Gyakorlatilag nem kötelesek elfogadni azt, ha csak aláíratod a tulajjal. Mi múlt héten jártunk így :(

És a területileg illetékes okmányirodába kell menni.

2010. febr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy aláiratva kell vinni, és kell tulajdoni lap is, megkérdeztem. De mit jelent az, hogy nem fogadták el?
2010. febr. 16. 15:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy nem fogadták el, hogy közölték, hogy jelenjen meg a tulaj is. Mert, hogy a tulajdoni lapot bárki kikérheti és nem tudják leellenőrini az aláírás hitelességét sem.
2010. febr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és mindez úgy, hogy felhívtam a 189-et, ahol azt mondták elég aláíratni a bejelentőlapot. Felhívtam az illetékes okmányirodát, ahol azt mondták, hogy elég az aláírás és a helyrajzi szám ismerete (gépből ki tudják keresni, hogy ki a tulaj, fölösleges a tulajdoni lap). Ezzel szemben, amikor a férjem ment, közölték vele, hogy kell a tulaj is, mert, hogy nem tudják ellenőrizni, hogy tényleg a tulaj írta alá. Röhej!
2010. febr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez tényleg röhej! Nekem is azt mondták, hogy elég aláíratni, de kell tulajdoni lap is. Kíváncsi leszek. Mikor ideiglenesre jelentettem, akkor is így volt.
2010. febr. 17. 11:23
 7/7 A kérdező kommentje:
Elintéztem a lakcímbejelentést, gondoltam leírom, nálunk hogy működött. Kellett természetesen a tulajdoni lap, ahogy mondták előtte. Vittem a lakcímbejelentőt, ami előre alá volt írva. Senki nem problémázott, 10 perc alatt kész voltam, és még fizetni sem kellett érte. Sajnálom, hogy sok helyen ez nem így működik...
2010. márc. 8. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!