Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakik még valaki fagerendás...

Lakik még valaki fagerendás stukatoros födémű házban?

Figyelt kérdés

Nálunk annak idején, kb 25 éve bővítve lett a ház. Egy kis száz éves házhoz lett hozzáépítve az újabb rész. Emiatt a ház nagy része már vasbeton gerendás beton födémű, de két szoba fölött még a régi stukator van.

Ma a padláson tettem-vettem. Onnan nézve ez a rész úgy néz ki, mintha sima száraz föld lenne. De ahogy járok rajta, mozog az egész. Nem korhadnak el egy idő után a fa gerendák, vagy ilyesmi?

Tudom, van aki talán még rosszabban lakik, de elég nyomasztó érzés, hogy nem rendes plafon van fölöttem.

Átépíteni meg nem érné meg, mert a falak is olyan régiek ezen a részen, hogy nem bírnák el a beton födémet. Újra kéne falazni a ház ezen részét hozzá.


2010. szept. 13. 14:31
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Ásványgyapotot pont tegnap terítettem az egész földes cucc tetejére, hogy jobban szigeteljen.

Ezért mászkáltam a padláson és jutott eszembe, hogy mit lehetne ezzel kezdeni.


De ha felül vannak deszkák, akkor alul is kell lennie ha jól gondolom, mert mi tartaná a stukatort és a vakolatot?!

És a két deszkaréteg között mi lehet? Semmi?

Amúgy köszi a válaszokat, aki esetleg jobban ért ezekhez a fa födémekhez, leírhatná részletesen, hogyan épül fel egy ilyen.


Tegnap egyébként találtam egy deszkákból összeszögelt régi ajtót a padláson a padlón.

Korábban is láttam már, hogy ott van, de azt hittem, hogy csak tárolás céljából van lefektetve a padlóra és alatta ugyan olyan aljzat van, mint máshol. Arrébb akartam tenni a szigetelés közben, de akkor láttam, hogy azt fel lehet nyitni. Alatta nincs semmi, csak kb 20cm levegő. Az alatt meg egy sor deszka. Nem olyan szépek, mint a képen, hanem kopott, régi, szürkék. Gondolom azon van alulról a stukatoros vakolat. Talán ez volt a régi ház eredeti padlásfeljárója. Aztán mivel nem volt rá már szükség az átépítést követően, alulról bedeszkázták.

2010. szept. 14. 08:44
 12/12 anonim ***** válasza:
Vagy kilyukadt és az ajtót rárakták a lyukra hogy azon lépdelj :] Ezt a kérdést én is irhattam volna, pontosan ugyanilyen problémákkal küzdök. Azóta mi lett a födémeddel? Változatlan a helyzet?
2019. okt. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!