Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kecskemétiek, volt kecskemét...

A kecskemétiek, volt kecskemétiek véleménye érdekelne: szerintetek miért akar (szinte) minden fiatal elköltözni Kecskemétről? Ennyire rossz hely lenne? A különböző okokra vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés
Én is szerettem volna elköltözni innen, mert miután egyetem alatt Pesten laktam albérletben, és hétvégente vagy szünetekben hazautaztam, rájöttem, mennyivel jobb az élet a fővárosban. Pénzügyi okokból azonban haza kellett költöznöm, de nagyon vágyom vissza oda. Azonban nem értem, miért hagyta itt minden volt osztálytársam, évfolyamtársam ezt a várost? Miért hallom, hallottam minden ismerősömtől (még az idősebbektől is), hogy elhúzna innen?

2022. márc. 14. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudsz olyan várost, falut, bármit mondani, ahol nem találkozol ilyen véleményekkel zömmel. Mindenki mindenhol mindennel elégedetlen, utána elköltözik és egy év múlva azzal lesz elégedetlen, ha nem előbb.

Én tősgyökeres pestiként tudnék a te "nagy álmodról" jó szar dolgokat regélni, de ezeket neked kell megélned.

Én már önszántamból otthagytam Pestet, bár a lakásomat a belvárosban megtartottam és 30 km-re költöztem onnan. Csend, nyugalom, jó levegő, természet vesz körül, miközben félóra alatt a centrumban vagyok, ha akarok.

...és még így sem merem azt mondani, hogy nekem ez a végállomás.

2022. márc. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Az ingatlan árak a pesti árakhoz hasonlít, míg a fizetés kb..Szegedhez. Szórakozási lehetőség minimális, boltok, üzleteket alig vannak,szolgáltatas szintúgy. Elöregedő, unalmas város
2022. márc. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Csak egy dolgot mondj amiért érdemes Kecskeméten élni. Kellemes emberek, természet, jó levegő, infrastruktúra, szórakozási lehetőség, ingatlanárak?
2022. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elköltöztem Kecskemétről 22 évesen, Pest alá. Személy szerint nem vágytam el onnan, szerettem nagyon, sőt, időnként vissza is vágyom. Egyébként nekem minden volt osztálytársam stb ott maradt, nem igazán ismerek olyat, aki eljött.
2022. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
58%
Szerintem jó város. Van minden, még ha csak kicsiben is.. Jó a színház, olcsó a strand/uszoda, Vannak szép csajok, jó a levegő... :) Több mint tíz évig éltem Szegeden, az is jó volt, de messze Bp-től.. Kecskemétről sokkal könnyebben fel lehet ugrani, ha valami extra programra vágyna az ember. Ott is éltem egy hónapot, elég is volt. Ezen felül éveket éltem külföldön, rengeteg országban megfordultam (30-ban kb, nem sofőrként.) Kecskemét tetszik. Aki itt unatkozik, az Hawaiion megbolondulna.
2022. ápr. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Ki minuszolta már le az 5-ost😡

Teljesen jókat írt.

2022. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

Hagyjuk már ezt a sírást, ezeknek az elégedetlenkedőknek ha kaviárt szolgálnál fel ezüsttálcán, abba is belekötnének: nem elég hideg vagy hol a citromlé.


Van egy keskeny, de meglehetősen hangos réteg, akinek semmi nem jó.

2022. máj. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!