Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet árából lehet alkudni?

Albérlet árából lehet alkudni?

Figyelt kérdés
Áprilisban tervezem a felköltözést Pestre és nézegettem albikat, találtam is egyet, ami szinte minden szempontból jó lenne, csak minimálisan drágább, mint amennyit kiadnék érte. Ugye eladásánál mindenki próbál alkudozni, albinál ez mennyire van rendben? Illetve kb mekkora % a reális, mondjuk ha 5-10% között próbálok alkudni az még nem prosztóság? :D

2022. márc. 15. 08:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

7.: Az ügyletben a legnagyobb érték nem a bérleti díj, hanem maga az ingatlan. Tehát ha valaki szereti, vigyázza, csinosítja, és egyedül és keveset amortizálja (pl. ingázó és heti 3 napot van ott), és a lakással járó munkákat is átvállalja, tehát a lakás nem amortizálódik kb., ott marad 10 évig, semmi gond nincsen vele, az többet ér mondjuk + havi 50 000 Ft-nál, mint ha egy 3 fős család lelakja, 10 hónap múlva elmegy, és hagy maga után javítanivalót, munkát a tulajnak.


Nekem nyereség az is, ha nem nekem kell odajárkálnom napokig, hogy mikor írja ki a kapura magát a gázóraleolvasó, és nem nekem kell ott dekkolni 3 órát, hogy mikor ér oda, és ezt évente 5-10x kell megtenni. Egyedül a közgyűlés az, amit nem adok át a bérlőnek, hanem magam megyek.

2022. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mondjuk azt nem értem, hogy miért kell egyből arra asszociálni, hogy ha valaki alkudozni szeretne, akkor biztos csóró és fizetésképtelen lesz.

Nyilván mindenkinél van egy határ, hogy mekkora összeget szánna valamire, figyelembe véve az adott tárgy értékét. Egy ideje már nézegetem marketplacen az albikat, elég sok jó ideje fent van és szeritenm túl van árazva, nem beszélve arról, hogy a mostani időszakban nem olyan egyszerű még Pesten se egy normális bérlőt találni és ha belegondolok én is inkább olyan személynek adnám ki, aki vigyázni fog rá, szimpatikus és ápolt is. Viszont az nekem magas, hogy tegyük fel 200-ért akarod kiadni, 2 hónap után se viszik el, de mondjuk 180-ért már kivennék, de hát annyiért meg nem adod ki, viszont amíg üresen áll nincs bevételed belőle.

Nyilván nem a semmire alkudoznék én se, szerintem ideális albérlő vagyok, nem dohányzom, nem iszom, állatom sincs, a lakásban szinte csak este tartózkodnék, mert dolgozom és utána edzésre megyek, igényes vagyok, szóval nem laknám le a lakást és az 1 éves szerződést is aláírnám.

Na de majd meglátjuk, max B opció lesz belőle. :D

2022. márc. 15. 13:35
 13/15 anonim ***** válasza:
63%

#12

A bérbeadásnak van egy pszichológiája és néhány kérdésedre válaszolnék, az én meglátásom szerint.

1)

"Nyilván mindenkinél van egy határ, hogy mekkora összeget szánna valamire,..."

Nyilván! De akkor azon az értékhatáron belül kell nézelődni!

Mert ha nem ezt teszed, akkor albérlet esetén

- vagy fogyatékosnak tűnsz,

- vagy annyira kispénzűnek, hogy a kínált szintet nem tudod megugrani

- ha viszont sem egyik, sem másik, csak passzióból alkudozol, akkor speciel nálam nem egymást keressük. Én a nem alkudozós emberekkel vagyok kompatibilis, én sem alkudozom.

2)

"Viszont az nekem magas, hogy tegyük fel 200-ért akarod kiadni, 2 hónap után se viszik el,..."

Nem baj!

Sokan így zárnak ki olyan rétegeket, akikben - legalábbis anyagi értelemben - nem lehet megbízni. (És most ebből a körből kizárom a valóban elszálltakat, akik nincsenek tisztában a portékájuk értékével és túláraznak)

Aki 20ezer differenciát nem képes kifizetni, holott megér annyit a lakás, az 3 hónap múlva már a 180-at sem fogja tudni fizetni.

Bérbeadóként meg aki annyira kispályás, hogy nem tud 1-2 hónapot bérlő nélkül élni, mert különben az ő létezése kerül veszélybe, attól minden bérlőt mentsen az Isten, mert mindenből vita lesz és jó eséllyel a kauciót is megtartja ilyen-olyan indokkal.


Én így látom!

2022. márc. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
78%

Albérletnél én nem mernék alkudni, mert az kb. 99.9% hogy akkor magában kiröhög aztán jön más.

Azért ez nem autó vagy lakás/ház vásárlás.

De már egy lakásnál is szerintem egyre kevesebb az esély az alkura, mert annyira durván kelendőek, még háznál csak-csak meg autónál.

Albinál szerintem meg egyenesen kizárt. Persze mindig bele lehet futni olyanba, de hát lottó 5 ösbe is.

2022. márc. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az albérletárak azért szálltak el, mert nagy a kereslet. Nem hinném, hogy most van értelme alkudni, de mindenki döntsön belátása szerint.
2022. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!