Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen házi megoldással/boltba...

Milyen házi megoldással/boltban kapható néhány ezer forintos lefolyótisztítóval tudok segíteni a konyhai csapban keletkezett duguláson?

Figyelt kérdés

2022. márc. 16. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha tényleg komoly a dugulás akkor semmivel. Nem durva esetben szódabikarbóna/ecet/forró víz már segített, a folyékony tisztítók is segíthetnek, de nem mindegy, hogy mi ellen kell. Szöszöket, haját stbt feloldja, de a zsírt, kaja darabokat nem tudja eltakarítani. Az egyetlen amit ne használj az a golyós megoldás, az beletud kötni a csőbe
2022. márc. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csőtisztító spirál.
2022. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a komolyabb dugulást a domestos lefolyótisztítója oldotta fel. hatóidőn túl benne hagytam, majd bő vizet engedtem rá, közben forraltam vizet, azt öntöttem a lefolyóba, és pumpáltam úgy, hogy a kis lyukat befogta a párom közben. ezt 2x megismételtem, sokkal jobb lett utána. de hetente-2 hetente búvár lefolyó tisztítót szoktam bele önteni, hogy véletlenül se rakódjon le a cucc benne. (pedig figyelek, hogy zsíros dolog, kajamaradék ne nagyon menjen le)


vízvezetékszerelő nagyon makacs dugulásra sósavat mondott egyébként, hogy 1 órán át hagyjuk benne, majd jól engedjük ki a meleg vizet/+öntsük le forró vizzel, és utána pumpáljuk meg. vagy csőgörény, ha lefér, lemegy (ezt a szifonnál is be lehet vezetni)

2022. márc. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Tub.o.flo nevű lefolyótisztító segített. 2-300 ft, tasakban van. Van belőle meleg, és hideg vizes. Èn a melegvizest vettem.
2022. márc. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

+1 a fub-o-flo ra, a piros tasakos forróvizeset vedd.

Egyébként ha az nem oldja fel akkor fogd a wc pumpát, fogd be a másik kezeddel a túlfolyót, és kocsot pumpáld meg, de nem mintha lovat bsznál, hanem csak érzéssel, különben szétugorhat a lefolyócső.

nekem legutóbb csak ez segített.

2022. márc. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

forróvízben oldott trisó..az rendet rak, de nem azonnal. A hosszú évek zsírját nem oldja egy perc alatt. A lényeg, hogy forró víz, és sok trisó. Felér egy atombombával.


Ha még van piacon vett kis kézi lefolyótisztító rugód, az maga a tökély.

2022. márc. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Konyhá ál elöbb a mosogató alatti szifont tisztítsad ki.

Utàna ha van spirál( csőgörény). Vagy mehet a duguláselhárító szerek. Arra vigyázz, hogy ha sokat raksz bele, akkor a hőfejlődés megolvasztja a csöveket.

Pumpálni is lehet. Mosogató félig vizzel, túlfojó és szomszéd tálca bedug. Aztán dugó ki, rá a pumpa, égy hirtelen lökések. A víz hirtelen nagy nyomása viszi ki a dugót. A manővernél előfordul a csőfali szenny beszakadása. Ilyenkor váltogasd a pumpát a duguláselhárító szerrel, ami oldja.

Legjobb ilyenkor a spirál

2022. márc. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!