Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül az áram lekötés...

Mennyibe kerül az áram lekötés egy szántóföldnél?

Figyelt kérdés
Villanypóznák vannak a környéken ha ez számít.
2022. márc. 29. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Mit akarsz kérdezni? Fogalmazd meg értelmesen a kérdést!
2022. márc. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Számít, persze. Az a kérdés, hogy milyen messze van a legközelebbi a bekötési helyhez, továbbá 1 fázist vagy 3 fázist szeretnél-e, fázisonként hány ampert?
2022. márc. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Illetve azokon a poznakon milyen feszültség van jelen. Ha van 230V, akkor "csak" a szabványos mérési pontot kell megfizetni + a kábel méretét a legközelebbi póznától, beadással szakmunkával mindennel. Ha nagyfesz (több kV van a poznakon), még a trafó is ki kell fizetned amit miattad az oszlopra tesznek.
2022. márc. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
OFF: elnézést, de mire kell valakinek egy szántóföldön áram? Tényleg nem tudom, nem hülyülök.
2022. márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem is szántőföld van, nem engedik átminősíteni, viszont zártkertként használom. Építettem rá egy kis fa tárolót, van ott szalonnasütő, kerti budi,stb. Most aggregátor megy mindig amikor kint töltjük az időt, meg kannákban viszem a vizet. Ha lenne valahogy áram, lehetne kutatfuratni, onnan lehetne locsolni is a kertet, nem kellene mindig kannákban valamennyit kihordani.

A villanypásztornál is elég kellemetlen ha elfelejti az ember az akut kicserélni egy tele palota időben, aztán arra megy ki, hogy a vadak széttépték az egészet, és feltúrtak a kertet. Ha van áram, lehet onnan üzemeltetni.

2022. márc. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4-es szántó besorolás alatt vannak az országban ilyen "köpetnyi" területű telkek is, nem feltétlen kell gondolnod hektárokra! :D Ugyanakkor az 50 hektárt meghaladó szántóföldre pedig lehet építkezni is, akár lakóépületet is!

#5-ös építs egy szigetüzemű napelemes rendszert ha közel s távol nincs villany! Összetudod rakni akár magadnak is, nem egy bonyolult történet!

Kútfúráshoz kell okvetlen áram? A kútfúró gépek benzinnel üzemelnek, nem? Felhozni a vizet meg feltudod ugyanúgy akku+inverter (szinuszos)! Fúráshoz kell rengeteg víz, az a problémás inkább, hogy több köb vizet oda kell vitetned.

2022. márc. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 4-es vagyok: Köszi az infót, ezt nem tudtam
2022. márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Első körben öntözés miatt kell az áram. Fóliasátrakat akarok telepíteni.

közvetlen a mellettem lévő terület mellett megy a villanyoszlop sorra,szóval akkor nem nagy gond ezek szerint.

Köszi!

2022. ápr. 13. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!