Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit jelent az hogy egy lakás...

Mit jelent az hogy egy lakás leköthető?

Figyelt kérdés
Meg van a foglalt is de az más az le van foglalózva de azt sem tudom hogy mit jelent pontosan.

2016. márc. 28. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Meg nem épült lakásokat köthetsz le. A foglaltnak már van gazdája, tehát már lekötötték. Lényegében ez is foglaló.
2016. márc. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Úgy kezdi a vállalkozó az építkezést, hogy van egy telke, azt mutogatja, meg valami látványrajzot..nos ekkor jön a leköthető szócska...


adsz negyven millát, és le van kötve...aztán a másik három ember is, a vállakozó meg feléli..


nagyjából ez...

mi így jártunk...lekötöttük egy baromijó helyen, aztán annyi..

2016. márc. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát oké de ez egy 7 éve felépült lakásra van kiírva. Ezért nem értem és vannak olyan lakások amikre a foglalt jelzés van kiírva és vannak olyanok amikre a bérbeadva kifejezés.


Ez a lekötés azt jelenti hogy amíg nem tudom megvenni havonta fizetem rá a folgalati díjat amiér fenntartják nekem?

2016. márc. 28. 16:36
 4/7 xswerdy ***** válasza:

Ilyet még nem hallottam, hogy a foglalásért díjat kérjenek. Általában új építésre mondják, hogy leköthető, ha a rajzasztalról lekötöd/lefoglalod. Ha itt bérbeadott lakások vannak, akkor esetleg le lehet kötni addig is, amíg a bérleti szerződés lejár. De ezért pénzt kérni?...


Elég szokatlana konstrukció, kérdezd meg a beruházót, mi csak találgatni tudunk.

2016. márc. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elég az hozzá hogy az összes lakás már ki volt-van adva és újként árulják. Eleve hogy lehet egy bérbeadott lakást újként árulni oké hogy papíron mindent lehet de egy kicsit pofátlanság még ha így nem kell illetéket fizetni mert szó szerint horribilis aktuális új áron vannak beárazva tehát nem is nyer vele semmit a vevő.
2016. márc. 29. 22:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy ez melyik lakóparkban van?
2017. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:

Jogliag újnak számít valamennyi ideig, ha az építtető még nem értékesítette, akkor is, ha közben kiadta. Persze erre fel kell hívnia a figyelmet, hogy ebben már laktak.


Azért van jelentősége, hogy jogilag új, mert így van pl. ÁFA fizetési kötelezettség, de illeték kedvezmény is van, meg CSOK, meg hasonlók szempontjából is más kategóriába esik.

2017. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!